ELIX - 0,9 kg

Med ve vysoké kvalitě obohacený 100% extraktem z hub. Významné množství Reishi přispívá k podpoře imunitního systému. Zvyšování imunity likvidací všech cizorodých látek, které do těla nepatří.
Užívání:Bez omezení ohledně věku nebo zdravotního stavu nebo délky užívání. Čím déle je výtěžek užíván, tím menší dávky můžeme užívat, nebo tím větší přestávky můžeme dělat. Např. po 2 letech každodenního užívání možnost přerušení na 1 až 2 týdny, po 4 letech každodenního užívání přestávka může být až 4 týdny, atp.
Dávka na den:
1 malá lžička medu = objem vody v kávové lžičce / 100 dávek. Rozpustit do nápoje 0,5l který popíjíme celý den.
0,9 kg sklenice takto užívaná vystačí na více než 3 měsíce.Doporučujeme v probiotických nápojích jako Kombucha nebo Vodní kefír. Doporučujeme do nápojů tělesné teploty.

Země původu SLOVENSKO

OBECNÉ INFORMACE

 • Zvýšené přijímané dávky neohrožují zdraví.
 • Kousky rostlin jsou přirozenou součástí.
 • Nepoužívat kovové nářadí.
 • Skladování v uzavřené nádobě v pokojové teplotě mimo přímé sluneční paprsky

SLOŽENÍ 900g

 • Med: 891g
 • Rezavec šikmý (Chaga): 1,5g
 • Lesklokorka lesklá (Reishi): 1,3g
 • Trsnatec lupenitý: 0,5g
 • Houževnatec jedlý: 0,5g
 • Hlíva ústřičná: 0,5g
 • Černý bez: 4,5g
 • Skořice: 0,2g
 • Obecný účinek dřevokazných hub a bylin
 • Věděli jste že mnoho dřevokazných hub a různých bylin mají blahodárný vliv pro naše tělo?
  Současná legislativa EU neumožňuje předložit detailnější popis pozitivních účinků našich přírodních produktů. Můžete nahlédnout do odborné literatury, nebo na internet a dočíst se o jejich konkrétních účincích na lidský organismus.

  HOUŽEVNATEC JEDLÝ

  Houževnatec jedlý (Lentinula edodes) známý též jako šiitake je jedlá houba původem z východní Asie. Ve světě je značně oblíbená pro své využití v kuchyni, hlavně v čínské a v dalších orientálních kuchyních. Dnes je již s úspěchem pěstována i mimo východní Asii. Šiitake se přirozeně vyskytuje v teplém a vlhkém podnebí. Je to dřevokazná houba a roste po skupinách na rozkládajících se kmenech listnatých stromů, zejména šii, kaštanu, dubu, javoru, ambroně, buku, topolu, habru či moruše. Houba šiitake je též účinná při léčbě žaludečních vředů, překyselení, žlučových kamenů, cukrovky či anémie. Od té doby proběhlo zejména v Japonsku více než 100 výzkumů zaměřených na šiitake a jeho účinky na zdraví, které potvrdily antivirové a antibiotické vlastnosti této houby.
  Zdroj: Wikipedia

  REISHI

  Leskokorka lesklá (Ganoderma lucidum) je houba z řádu chorošotvaré (Polyporales), čeledě lesklokorkovité (Ganodermataceae). Organismus je fytopatogenní parazit a saprofytický druh.[1]
  Plodnice je nejedlá, vyrůstá na kmenech nebo pařezech listnatých dřevin v květnu až říjnu. Jak potvrzuje řada studií, lesklokorka lesklá je účinná při léčbě hepatitidy. Lesklokorkou lesklou se dosahuje rychlých výsledků hlavně při léčbě hepatitidy B. Pro obsah určitých skupin polysacharidů byl druh rovněž testován k použití proti nádorovým onemocněním. Byl popsán účinek proti vzniku metastáz a růstu nádorů. Byl proveden srovnávací test oproti použití klasické chemoterapie rakoviny prsu, tlustého střeva a prostaty.
  Zdroj: Wikipedia

  CHAGA

  Dřevokazná houba s lečivými účinky
  Rezavec šikmý (Inonotus obliquus) je víceletá dřevokazná houba z čeledi kožovkovitých. V češtině je rezavec šikmý známý také pod označením sibiřská čaga. Běžně roste na břízách a dalších listnatých stromech. Dokonalé plodnice se vyskytují v období od července do listopadu na mrtvých kmenech listnatých stromů v místech poranění a v dutinách.
  V ruském lidovém léčitelství, ale také v dalších zemích severní Evropy, je houba tradičně využívána jako lék mimo jiné na rakovinu. Rezavec šikmý obsahuje řadu živin a přírodních léčivých látek, mezi ně patří:
  • betulin a kyselina betulinová
  • melanin
  • polysacharidy rozpustné ve vodě, polysacharidy rozpustné v alkoholu
  • polysacharidy vázané na bílkoviny
  • beta glukany
  • stopové minerály
  • vláknina a aminokyseliny
  Zdroj: Wikipedia

  TRSNATEC LUPENITÝ

  Je výrazným tonifikačním prostředkem, neboť je schopna navracet organismus člověka do rovnováhy po fyzickém a duševním přetížení. Patří mezi druhy s nejvyššími protinádorovými účinky, především pokud jde o rakovinu mozku, prsu, plic, žaludku, střev a jater. Také značně
  zvyšuje imunitu, aktivizuje činnost makrofágů, má protimutagenní účinek. Chrání játra před poškozením DNA, snižuje vedlejší účinky chemoterapie. Zmírňují průběh AIDS i Crohnovy choroby. Užívá se při stresu, diabetu, chronickém únavovém syndromu a hepatitidě typu B. Reguluje a snižuje krevní tlak, hladinu cukru a tuku v krvi, léčí chřipku a záněty močových cest.
  Zdroj: bylinkyprovsechny.cz

  HLÍVA ÚSTŘIČNÁ

  Hlavní účinnou látkou jsou glukany, které v kombinaci s dalšími obsahovými látkami působí příznivě u nemocných s rakovinou, kardiovaskulárními chorobami (infarkt, mozkové příhody), astmatu, artritidě i osteoporóze a vleklých zánětech. Plodnice mají tonifikační účinky při fyzickém i duševním vyčerpání, únavě, zpomalují stárnutí. Působí rovněž při chřipce, angíně a nachlazení, stejně jako při vyrážkách, ekzémech a alergiích. Mevinolin snižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi (glykémie), aniž by se snížila hladina inzulinu.
  Zároveň brání poškození věnčitých tepen (ateroskleróza) a srdečního svalu. Významné je rovněž protirakovinné působení, neboť ve výzkumu byl prokázán výrazný vliv na potlačení některých typů nádorů, jako je např. hepatom nebo sarkom, a snížení množství nádorů v tlustém střevě, a zároveň byla izolována účinná látka pleuran.
  Zdroj: bylinkyprovsechny.cz

  ČERNÝ BEZ

  (Sambucus nigra) je listnatý keř, který má široké využití v léčitelství, farmacii i potravinářství. Čerstvé plody bezu černého mají projímavé účinky; sušením nebo tepelným zpracováním se tato vlastnost ztrácí. Bez černý je původní v Evropě mimo nejsevernějších oblastí. V Asii se vyskytuje v oblasti od Malé Asie přes Kavkaz po Kaspické moře. Tento druh bezu je hojně rozšířen i v České republice. Květy a plody se vnitřně používají s úspěchem celá staletí k léčebným účelům, k přípravě čajů, vín a likérů. Kůra a listy se v minulosti občas doporučovaly zevně k obkladům při revmatismu a jako protikřečový prostředek.
  Zdroj: Wikipedia

  KURKUMA

  neboli indický šafrán je koření ze sušeného mletého oddenku kurkumovníku dlouhého (Curcuma longa). Obsahuje asi 5 % éterického oleje (hlavní složky sabinen, felandren a žluté barvivo
  kurkumin). Oddenky kurkumy se několik hodin vaří a poté jsou sušeny a následně pomlety na sytě žlutý prášek. Aktivní složka kurkumin má zemitou, nahořklou, pepřovitou a hořčici podobnou chuť.
  Původ je v jižní Asii, zejména Indii. Dále je pěstována na Srí Lance, v Číně, v Indonésii, Peru či na Jamajce. Má vynikající protizánětlivé účinky a je prokazatelně antioxidantem. Významně podporuje
  mozkové kognitivní funkce, zejména u starších lidí.
  Zdroj: Wikipedia

  PELYNĚK PRAVÝ (Artemisia absinthium)

  Pelyněk (Artemisia) je rozsáhlý rod rostlin z čeledi hvězdnicovitých. Jsou to jednoleté i vytrvalé byliny, polokeře nebo keře, často silně aromatické, s drobnými květními úbory. Zástupci rodu se vyskytují kosmopolitně, nejvíce však v mírném podnebném pásu Evropy, Asie a Severní Ameriky.
  Pelyňky patří ke starým magickým a léčivým rostlinám. Díky vysokému obsahu hořčin a silic, především artemisininu a thujonu, jsou odnedávna užívány při zažívacích poruchách, nadýmání, na
  podporu trávení, proti střevním parazitům a na úlevu od bolesti. Některé aromatické druhy se používají jako koření a k výrobě alkoholických nápojů a bylinných likérů.
  Zdroj: Wikipedia


2 404,00 Kč