CZK

MAGNESIUM ENERGY, 90 KAPSLÍ 1856

Dopřejte si po ránu pořádný příval energie, který vám pomůže skočit do nového dne s radostí! Ať už zamíříte do školy, práce, nebo vás čeká den s dětmi, 381 mg elementárního hořčíku s vitamínem B6 vás postaví na nohy. Organické formy hořčíku mají skvělou vstřebatelnost a jejich kombinace dodá v těle hořčík přesně tam, kde je zrovna potřeba! Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, podporuje normální psychické funkce, optimální činnost svalů i normální energetický metabolismus.

 • Vyvážený ranní mix organických druhů hořčíků v přirozené čisté formě (malát, orotát, taurát, bisglycinát).
 • 381 mg elementárního hořčíku v denní dávce.
 • Vhodné užívat ráno či během dne do 16 hodin (viz dávkování).
 • V kombinaci s vitamínem B6, který spolu s hořčíkem podporuje normální funkce nervové soustavy.
 • Velmi dobrá vstřebatelnost (organická forma) a využitelnost pro tělo.
 • Nedráždí zažívání a je bez projímavého účinku.
 • Vhodné pro vegany.
 • Bez obsahu GMO, želatiny, laktózy, lepku, příchutí, barviv a stabilizátorů.
 • Jedinečná CLEAN LABEL kvalita, bez aditiv, alergenů, konzervantů či dochucovadel.

Ranní hořčík místo kávy!

Jste ráno jako tělo bez duše a vaše první myšlenka patří kávovaru? Dejte šanci hořčíku, díky kterému naskočíte do nového dne čilí a nabití energií! V denní dávce Magnesium Energy na vás čeká celkem 1908 mg hořčíku, který je jedním z nejdůležitějších minerálů pro lidské tělo. Díky přírodním formám nejčistší kvality má tento hořčík skvělou vstřebatelnost. Na rozdíl od jiných forem hořčíku nedráždí zažívání a neobsahuje žádná zbytečná plnidla. Společně s vitamín B6 jsou parádním společníkem pro start do nového dne, protože podporují normální činnost nervové soustavy a psychických funkcí. Společnými silami také přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání!

Proč pro vás máme kombinaci?

Na internetu najdete řadu článků, jaká forma hořčíku je pro tělo nejvhodnější. Každá má totiž trochu jiné účinky a některé druhy nedoporučujeme užívat večer. Zatímco hořčík ve formě malátu přispívá ke snížení míry únavy a spolu s orotátem podporují normální činnost svalů a kostí, hořčíkový bisglycinát a taurát podporují zejména zklidnění nervové soustavy a optimální činnost psychických funkcí. Vyvážená kombinace jednotlivých forem hořčíku v Magnesium Energy přinese vašemu tělu dávku hořčíku přesně tam, kde je potřeba.

TIP: Zatím si nejste jistí, která forma hořčíku je ta pravá pro vás? Odpověď vám pomůže najít náš článek Jak správně vybrat hořčík.

Co znamená elementární hořčík?

Magnesium malát, bisglycinát, taurát jsou všechno organické formy hořčíku v podobě sloučenin. Každá sloučenina obsahuje samotný hořčík a k tomu navíc nějakou jinou molekulu, na kterou se hořčík váže. Elementární magnézium znamená, kolik samotného hořčíku v dané sloučenině je. Podrobně jsme vám to rozepsali ve složení. Prozradíme ale, že 381 mg elementárního hořčíku je opravdu jedinečná dávka!

CLEAN LABEL jako značka nejvyšší kvality, čistoty a vstřebatelnosti

Účinky doplňků stravy ovlivňuje nejen samotné složení produktu, ale také způsob zpracování jednotlivých složek. Co je pro nás důležité?

V PURAVIA LABS využíváme výrobní procesy, které jsou šetrné k surovinám a pomáhají tak uchovat maximum výživových látek. Ve složení CLEAN LABEL produktů nenajdete žádná aditiva, geneticky modifikované suroviny, průmyslově zpracované cukry, ani žádné další balastní látky. Mezi naše kritéria patří přísné dodržení limitů pro obsah pesticidů, herbicidů, plísní a těžkých kovů.

5 tipů, jak se vyhnout ranní únavě!

Ke kvalitnímu hořčíku můžete zařadit ještě několik dalších návyků, které vám nabídnou pomoc s ranní únavou.

 1. Kvalitní spánkový režim: Pravidelný, kvalitní a dostatečný spánek je alfou a omegou celkové regenerace. Večer omezte elektroniku.
 2. Světlo: Po probuzení otevřete okno, dívejte se na nebe a vystavte se dennímu světlu. Pomůžete tělu nastartovat biologický rytmus a hormonální systém.
 3. Hydratace: Po probuzení dostatečně pijte.
 4. Ranní pohyb: Protažení, dynamická meditace nebo ranní procházka umí s naší energií divy (třebaže se nám nechce)!
 5. Strava: Vyvážená snídaně bohatá na kvalitní živiny, minerály a vitamíny je skvělý start do nového dne!

Obsah balení: 90 kapslí

Počet dávek: 30 dávek

Složení: Malát hořečnatý trihydrát, orotát hořečnatý, taurát hořečnatý, bisglycinát hořečnatý, vitamín B6 (Pyridoxin HCI). Kapsle z hydroxypropylmethyl celulózy.

Tabulka nutričních hodnot

Nutriční informace: Množství
v 1 kapsli Množství ve 3 kapslích (denní dávka) % RHP ve 3 kapslích
Malát hořečnatý trihydrát
z toho elementární hořčík 300 mg
90 mg 900 mg
270 mg 102 %
Orotát hořečnatý
z toho elementární hořčík 156 mg
10 mg 468 mg
30 mg
Taurát hořečnatý
z toho elementární hořčík 125 mg
10 mg 375 mg
30 mg
Bisglycinát hořečnatý
z toho elementární hořčík 155 mg
17 mg 465 mg
51 mg
Vitamín B6 (Pyridoxin HCl) 2 mg 6 mg 321 %

RHP - referenční hodnota příjmu

Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

Dle současné legislativy EU nejsme oprávněni uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního, nebo léčebného účinku. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

ÚNAVA & NERVOVÁ SOUSTAVA & PSYCHIKA

 • Hořčík a vitamín B6 přispívají ke snížení míry únavy a vyčerpání.
 • Hořčík se podílí na procesu dělení buněk, který se ve zvýšení míře děje v těhotenství.
 • Vitamín B6 a hořčík podporují normální činnost nervové soustavy a psychických funkcí, které zahrnují schopnost koncentrace, učení, paměti a myšlení.

METABOLISMUS & KREV & POHYBOVÝ APARÁT

 • Vitamin B6 přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, bílkovin a glykogenu, a také k normální syntéze cysteinu.
 • Vitamin B6 přispívá k normální funkci imunitního systému a normální tvorbě červených krvinek.
 • Hořčík přispívá k normální činnosti svalů a k udržení normálního stavu kostí a zubů.
 • Hořčík přispívá k elektrolytické rovnováze (k udržení správné hladiny důležitých iontů), normálnímu energetickému metabolismu a syntéze bílkovin.

Skladování: Uchovávejte na suchém, tmavém místě při pokojové teplotě.

Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Nepřekračujte stanovenou denní dávku. Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. Není vhodný pro děti do 4 let.

Země původu: Česká republika

Výrobce: Puravia LABS

Puravia LABS je naší vlastní značkou doplňků stravy, která vznikla především proto, že na trhu je opravdu velmi málo čistých a funkčních doplňků stravy v té nejvyšší kvalitě.

Ingredience si sami vybíráme společně s kvalifikovaným týmem odborníků, vždy volíme nejvyšší kvalitu a receptury vytváříme na základě našich klinických zkušeností a nejnovějších studií (většina značek receptury přebírá, ingredience pocházejí z Číny a doplňky stravy obsahují plnidla, protispékavé látky a další přídatné látky, které z dlouhodobého hlediska organismu neprospívá).

Naše doplňky jsou vyrobeny v certifikovaných laboratořích v ČR a na SK a kvalita, funkčnost a čistota jsou kontrolovány samotnou zakladatelkou Puravia - Mgr. Evou Hájkovou, MPH, MBA. 

599,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy