CZK

ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ

ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ vám svým antiseptickým účinkem pomůže především
při bolesti v krku
při zánětech mandlí
při hnisání zubů a zánětu ústní dutiny
při krvácení dásní a uvolnění zubů
stačí kloktat čaj ze šalvěje. Abych měla léčivou sílu šalvěje vždy po ruce, vyrobila jsem si tinkturu. Naložila jsem si lístky šalvěje do alkoholu. Lístky jsem nastříhala přibližně do 3/4 sklenice a zaléla alkoholem až po víčko. Použila jsem 42% vodku, ale můžete použít i slivovici. Nyní nechám alespoň měsíc macerovat, během macerování obsah sklenice protřepávám. Potom už jenom scedím a používám k výrobě spreje do krku při bolesti. Můžete přidat i hřebíček, který má také antiseptické účinky.
Naředěnou tinkturu můžete používat i jako ústní vodu.
Častější pití šalvějového čaje přispívá k posílení celého těla, zabraňuje záchvatům mrtvice a velmi příznivě působí při obrně.
S levandulí je jedinou léčivou rostlinou, která pomáhá při nočním pocení. Vyléčí nemoc, která je původcem nočního pocení a svou léčivou mocí odstraňuje značnou slabost, která je průvodním jevem této choroby.
Mnozí lékaři objevili dobré vlastnosti šalvěje, užívají ji při křečích, onemocněních míchy, onemocnění žláz a také při třesu končetin. Při těchto chorobách se pijí během dne dva šálky po doušcích.
Čaj velmi dobře působí při nemocných játrech, odstraňuje nadýmání a všechny další těžkosti, které vyvolává narušení jater.
Šalvěj pročišťuje krev, odvádí hleny z dechových orgánů a žaludku, povzbuzuje chuť k jídlu a odstraňuje poruchy ve střevech a průjem.
Lidé se slabými nervy i ženy s nemocnou dolní částí těla, měli by si dávat sedací šalvějovou koupel.
Po bodnutí hmyzem přiložíme rozdrcený list.
Při nadměrném pocení nohou používejte nálevu ze šalvěje ke koupeli.
Šalvěj snižuje produkci mateřského mléka (laktaci) . Šalvěj NEPOUŽÍVEJTE VNITŘNĚ VE VELKÉM MNOŽSTVÍ, obsahuje mírně  

0,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy