CZK

10 příkladů situací, ve kterých je lepší vašeho lékaře raději nenavštívit

I vám odmalička vždy říkali, že prevence je lepší než léčba? Že je třeba pravidelně navštěvovat lékaře, aby se onemocnění odhalila na začátku, nejlépe hned v jejich zárodku?

Za běžných okolností to může být pravda. Avšak v dobách chemické a primárně na peníze zaměřené "moderní" medicíny, to není vždy to nejlepší rozhodnutí.


Statistiky říkají jasně… Jen v USA zemře každý rok minimálně 225 000 lidí v důsledku pochybení lékaře. Pokud bychom to přepočítali na počet obyvatel Slovenska, bylo by to až 4 125 lidí ročně, případně 11 lidí každý jeden den!

Následuje 10 příkladů situací, kdy se vám návštěva lékaře nemusí vyplatit.

1. Stery z krčka maternice

Ženy by si měly dát udělat stěr z děložního čípku jen jednou za 3 roky (ne každoročně).

Pokud je testování častější, nebo se s ním začne před 21. rokem života, existuje zvýšená šance zjištění lidského papilomu viru (HPV) as ním souvisejících lézí. Nicméně většina HPV infekcí vymizí i sama od sebe, bez léčby.

Výzkumy ukazují, že prohlídky na rakovinu děložního čípku prováděné častěji než jednou za 3 roky neodhalí více případů rakoviny.

Navzdory těmto nejnovějším poznatkům většina lékařů pokračuje v praxi doporučení stěrů každý rok. Důvodem často bývá zaběhnutý zvyk, ale někteří lékaři to dělají z obav, že by se pacienti nedostavili na každoroční prohlídku nebo další testy pokud by zjistili, že PAP testy nejsou vyžadovány každý rok.

(2) Mamografy

Mamografy jen zřídka zachraňují životy. Jedna analýza ukázala, že mamografy mají přinejlepším jen 13procentní šanci zachránění života ženy a že skutečná pravděpodobnost je zřejmě jen 3 procenta.

Bez ohledu na to, jaká testovací data použila, včetně žen různého věku, pravděpodobnost mamografů zachraňujících život nikdy nepřekročila 25 procent. Mamografy často zjistí nádory, které by nikdy pro ženu nepředstavovaly nebezpečí.

Také často vedou k falešným pozitivním výsledkům, po kterých pak následují další zbytečné medicínské procedury jako například mastektomie, punkce, ozařování, případy chemoterapie. Ty mají na kvalitu a délku života žen devastující účinky.

K tomu ještě mamograf využívá ionizujícího záření, které samo o sobě může přispívat k riziku rakoviny prsu. Dobrou zprávou je, že již existují i ​​bezpečné alternativy (sonografie, termografie).

3. Chřipka a nachlazení

Myslíte si, že je moudré jít s tímto ke konvenčnímu lékaři? Zamyslíte se znovu.

Díky široce zažitému předepisování antibiotik a nesprávnému předepisování antibiotik, existuje dost velká šance, že od lékaře odejdete s lékem v ruce, který vůbec nepotřebujete.

V ideálním případě byste se měli zaměřit na výživu, spánek, cvičení, vitamín D a stres hned v prvním momentě, kdy nabudete podezření, že na vás cosi leze.

4. Cholesterol

Mnoho lékařů nemá ani ponětí o tom, že vysoká hladina cholesterolu a strava bohatá na tuky nejsou důvodem onemocnění srdce.

Pokud navštívíte svého lékaře s tím, že máte vysoký cholesterol, nejpravděpodobněji vám budou řečeno tyto dvě věci:

  1. užívejte statiny ke snížení cholesterolu
  2. nejezte nasycené tuky

Zatímco statiny dokážou úspěšně snížit hladinu cholesterolu v krvi, je třeba si uvědomit, že to není cholesterol, což způsobuje choroby srdeční. Výzkumy ukazují, že statiny neprodlouží život o nic víc, než kdybyste je nebrali.

Naopak místo zlepšení kvality života přispívají statiny k jeho zhoršení, protože ničí svaly, zatěžují játra, ledviny a dokonce i funkci srdce.

Nejlepším způsobem pro optimalizaci vaší úrovně cholesterolu a zdravého srdce je dodržovat zásady zdravého životního stylu. Ty zahrnují také konzumaci nasycených tuků, které jsou kromě zmiňovaného důležité i pro dosažení hormonální rovnováhy. Většina lidí nepotřebuje statiny!

5. Deprese

Ve 300 milionových Spojených státech se ročně vydá 230 milionů předpisů na antidepresiva, což z nich činí nejpředepisovanější léky v USA. Přesto, přes každý dvacátý američan trpí depresí.

Výzkumy ukázaly, že pilulky antidepresiv nejsou o nic víc účinné než cukrové pilulky. Mnoho lidí také zapomíná na to, že antidepresiva mají řadu vedlejších nežádoucích účinků , z nichž některé jsou smrtelné (jako například zvýšené riziko sebevražd).

Jelikož většina lékařů upřednostňuje antidepresiva, velké množství přírodních a bezpečných léčebných metod, které i opravdu fungují, zůstává nevyužívaných. Mezi hlavní z nich patří cvičení, vitamín D a správná výživa.


6. Vysoký krevní tlak

Definice toho, co zahrnuje vysoký krevní tlak, se v roce 2003 podstatně rozšířila pro to, aby farmaceutické firmy mohly prodávat své léky s množstvím vedlejších účinků 45 milionům lidí v USA navíc.

Nekontrolovaný vysoký krevní tlak je vážná věc a může vést k rozvoji chorob srdce a případně ik infarktu. Avšak u většiny lidí ke snížení vysokého krevního tlaku může dojít za pomoci správně sestaveného jídelníčku, spolu se cvičením a odbouráním stresu.

Mnoho lékařů vám jednoduše předepíše nějaký lék a už vám neřekne o dalších možnostech.

Nejlepšími přírodními přípravky ke snížení krevního tlaku je hořčík a aminokyselina L-Arginin. Přidat můžete také B vitamíny. Mnoho doplňků hořčíku již obsahuje také vitamíny skupiny B.

7. PSA testy pro rakovinu prostaty

Tyto testy ve skutečnosti ukáží velmi málo a falešně pozitivní výsledky pak povedou ke zbytečné biopsii představující riziko zanesení infekce.

Dnes již mnoho expertů souhlasí s tím, že PSA testy jsou přinejlepším nespolehlivé a v nejhorším zcela zbytečné pro diagnostikování rakoviny prostaty .

Mnozí také sdílejí názor, že rutinní PSA testy často vedou k falešným výsledkům majícím za následek zbytečnou léčbu.

Podobně jako mamografy, se tyto testy staly prostředky k prodeji dalších "služeb". Míra falešných pozitivních výsledků je vysoká a naprostá většina škody je způsobena následnou nepotřebnou léčbou.

8. Nevhodná a nerozumná doporučení stravy

Většina lékařů nemá ani páru o tom, co zahrnuje zdravá strava. Výsledkem jsou pak katastrofální doporučení, jako například umělá sladidla, margaríny namísto másla, nízkotučné pasterizované mléčné výrobky a podobně.

Také většina lékařů vám neřekne nic o jídlech, která byste měla konzumovat ve zvýšené míře pro zlepšení vašeho zdraví, například fermentovanou zeleninu, mléčné výrobky ze syrového mléka, zdravé tuky (saturované tuky a živočišné tuky obsahující omega-3 kyseliny, hovězí z dobytka krmeného ) čerstvou trávou a podobně).

Navíc, většina z nich jsou úplní ignoranti v otázce jak správně vařit a kombinovat vaše jídlo.

Převážnou část potravy je nejlepší konzumovat syrovou, případně jen mírně vařenou – to zahrnuje živočišné bílkoviny jako vejce a maso.

Také otázka kvality potravin je důležitá. Měli byste preferovat maso z lokálních malých farem namísto průmyslově chovaných a krmených zvířat. To vám však váš lékař téměř jistě neřekne.

9. Léky na předpis vás mohou zabít, přičemž vůbec neodstraňují příčinu nemoci

Velké množství návštěv u lékaře jednoduše skončí předepsáním léku, který je pouze náplastí na problém, ale neřeší jej. K tomu mnoho léků je přímo nebezpečných.

Analýza posledních let ukázala, že počet úmrtí ze správně předepsaných léků je již vyšší než počet obětí dopravních nehod .

Pokud k tomu připočte úmrtí z dalších pochybení zdravotního systému, jako například nemocniční hospitalizace nebo chirurgie, pak moderní medicínský systém se stává hlavní příčinou úmrtí a úrazů ve společnosti.

10. Váš doktor vám nemusí říkat pravdu

Při jednom telefonickém průzkumu bylo zjištěno, že jen 79% pacientů důvěřuje svému lékaři.

Dále se ukázalo, že 10% lékařů přímo klamalo svým pacientům, 30% jim neřeklo, pokud udělali chybu a 40% lékařů si myslí, že by měli před svými pacienty zatajit vztahy s farmaceutickými firmami.

Když děláte rozhodnutí ohledně svého zdraví, musíte být sám sobě advokátem. Je důležité klást otázky předtím, než přivolíte k různým zdravotním testům, procedurám a léčbám.

Nakonec je to vždy vaše rozhodnutí, zda zvolíte méně invazivní léčbu, která přirozeným způsobem vaše tělo vyléčí.