CZK

Jde to i bez léků: Jak předcházet a léčit cukrovku přírodně

Cukrovka je v současnosti třetí nejčastější příčinou úmrtí – po rakovině a srdečně-cévních onemocněních. Trpí jí každý desátý člověk a další tři se nacházejí ve stádiu předcukrovky. Dohromady je to až 40% populace, která je nějakým způsobem cukrovkou ohrožena.

Při tomto chronickém onemocnění je navíc nesmírně důležitá včasná, pravidelná a důsledná léčba. Pokud jí nevěnujete náležitou pozornost, hrozí vážné následky – odumírání nervů, ztráta zraku, poškození ledvin, srdeční selhání či dokonce diabetické koma a smrt.

Kde leží problém klasické léčby cukrovky

Navzdory závažnosti cukrovky se léčbě tohoto onemocnění často nedostává náležité pozornosti. Důvodů je několik, ale jde hlavně o tyto dva:

1. Nedostatek času lékařů vysvětlit léčbu

Prvním důvodem je nedostatek času, kteří mají lékaři na každého pacienta. U cukrovky je strašně mnoho věcí, které by měl pacient vědět a dodržovat je. Lékaři přitom častokrát mají na jednoho pacienta podle tabulek 10 či 15 minut. Za tuto dobu není možné vysvětlit a naučit je vše, co potřebují pro správnou léčbu.

U jiných onemocnění možná stačí správně užívat předepsané léky. U cukrovky to ale neplatí. Kromě léků je totiž třeba se řídit důležitými zásadami ohledně:

  • složení stravy
  • správného načasování jídel a aplikace inzulínu
  • cvičení
  • monitorování hladiny krevního cukru
  • sledování příznaků možných komplikací cukrovky
  • mnoho dalších věcí

Na tohle všechno lékař prostě nemá čas, ani kdyby moc chtěl pacientovi vše vysvětlit.

2. Různé mýty panující ohledně cukrovky

Cukrovka je jedno z nejkomplexnějších onemocnění, které má řadu doprovodných příznaků a také může vyvolat řadu jiných zdravotních komplikací.

Tato složitost je příčinou, že se kolem cukrovky vytvořilo množstvím mýtů, které lidi zavádějí a přivedou na špatnou cestu. To se jim potom může různými způsoby vymstít.

Jedním z takových mýtů je, že dospělí lidé mohou onemocnět jen cukrovkou typu 2, ale ne typ 1, což není pravda. Jiným mýtem například je, že cukrovku typu 2 způsobuje nadváha. Je sice pravda, že nadváha představuje jistý rizikový faktor, ale do hry zde vstupují i ​​jiné faktory.

Mnohé z těchto i dalších mýtů často šíří dokonce i zdravotničtí pracovníci a tím ještě více celou situaci zhoršují.

Jak tedy předcházet a léčit cukrovku

Jak jsme již zmínili, cukrovka je jedno z nejkomplexnějších onemocnění. Pacient při ní potřebuje vědět hodně věcí. Napsat vyčerpávající návod léčby do jednoho článku by bylo nad jeho kapacitní možnosti.

Proto jsme se rozhodli, že na toto téma vydáme elektronickou knihu, kde shrneme vše potřebné, co potřebuje vědět člověk k předcházení i léčbě cukrovky.

Dobrá zpráva je, že to jde i čistě přírodně, tedy bez nebo jen s minimálním množstvím klasických léků. Kromě inzulínu se u cukrovky užívají i mnohé další léky, které však mohou mít vážné vedlejší účinky.

Cukrovka typu 1 se vyléčit sice nedá, ale dá se minimalizovat její vliv na člověka a v podstatě s ní dokážete vést víceméně normální život.

Na druhé straně, cukrovka typu 2 se dá vyléčit úplně! Doba léčby se bude lišit v závislosti na jejím stádiu a důslednosti léčby, ale víte to zvládnout během 2 až 3 měsíců. Někdy i dříve, jindy to může trvat io něco déle.

No ao tom všem vznikla tato e-kniha: