CZK

003 - Uvolnění opory


Základem tinktury UVOLNĚNÍ OPORY jsou čínské bylinky neboli yao. Pro dosažení maximální účinnosti používáme jen tu nejkvalitnější surovinu a hotovou tinkturu již dál neředíme.
Tinktura UVOLNĚNÍ OPORY vychází z receptu tradiční čínské medicíny Tong Yao Zhui Tang.

Účinky podle tradiční čínské medicíny

 • uvolňuje Xue Yu (stagnace krve) v oblasti beder
 • posiluje Shen (ledviny)
 • Bi Zheng − vylučuje vítr a vlhkost

Ideální složení, maximální síla a účinnost

Základem alkoholových tinktur YaoMedica jsou čínské bylinky a houby. Pro dosažení maximální účinnosti používáme jen tu nejkvalitnější surovinu. Bylinky či houby nejprve na speciálním stroji nadrtíme na velmi jemný prášek, dále je macerujeme v 50% lihu až jeden měsíc. Macerát každý den dynamizujeme a hotové tinktury už nijak neředíme. Což je velmi důležité.

Mechanismus uvolňování účinných látek při maceraci v 50% alkoholu je mnohem intenzivnější v porovnání s bylinnými odvary či horkovodními extrakty. Při užívání tinktur dochází k uvolňování účinných látek již v dutině ústní, což přispívá k vyšší účinnosti.

Jednotlivé receptury YaoMedica tinktur vycházejí ze zkušeností a ověřených postupů tradiční čínské medicíny, která tu existuje už více jak 4 000 let. Její pohled na člověka je celostní. Na tělo se dívá jako na celek a zároveň ho chápe jako součást okolního prostředí. Rovnováha a harmonie, to je cesta, jak se vypořádat s mnoha obtížemi, které nám přináší současný životní styl. A to nejen na úrovni fyzického těla, ale i na úrovni psychické.

Schválená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

Koriandr setý (Coriandrum sativum)

 • Normální trávení

Rehmánie lepkavá (Čínský kořen, Rehmania glutinosa)

 • Normální činnost cévní soustavy a krevní tlak
 • Normální hladina glukózy v krvi

Více informací najdete ve veřejně dostupných zdrojích, třeba na internetu.

Složení:voda, alkohol Ru Xiang - kadidlovník pravý, klejopryskyřice - Resina olibanum (gummi olibanum) - 3,3gMo Yao - myrhovník pravý, klejopryskyřice - Resina myrrhae - 3,3gJi Xue Teng - toulec laločný, kořen, stonek - Caulis milletiae seu spatholobi - 3,3gHu Sui Ben - koriandr setý, nať - Herba coriandri sativi - 3,3gBa Ji Tian - morinda lékařská, kořen - Radix morindae - 3,3gXi Xian Cao - Herba siegesbeckiae - 3,3gHu Sui Ye - koriandr setý, list - Folium coriandri sativi - 3,3gLu Lu Tong - ambrovník čínský, plod - Fructus liquidambaris - 3,3gShu Di Huang - rehmanie lepkavá, upravený kořen - Radix rehmaniae preparata - 3,3gChuan Xiong - koprníček Wallichův, oddenek - Rhizoma ligustici - 3,3gNiu Xi - achyrant dvojzubý, kořen - Radix achyranthis - 3,3gDu Huo - děhel pýřitý, kořen - Radix angelice pubescentis - 2,2g Výrobce: TCM POINT s.r.o., se sídlem Příčná 1892/4, Nové Město, 110 00 Praha 1

Dávkování:

 • před použitím je dobré tinktru protřepat. Mírné zakalení je normální.
 • denní dávka je 1 kapka na 1 kg tělesné hmotnosti. Denní dávku rozdělit na dvě části - ráno a večer. Tzn. pokud vážíte například 70 kg, tak si dáte 35 kapek ráno a 35 kapek večer. Pak Vám tinktura vydrží asi na 15 dní.
 • po konzultaci s odborníkem lze dát až trojnásobnou dávku
 • tinktury užívejte na lačno. Minimální odstup je 30 minut před jídlem nebo jedna hodina po něm.
 • tinkturu je možné zalít trochou horké vody a tím dojde k odpaření se alkoholu. Tento postup je vhodný pro děti nebo řidiče.
 • na jeden měsíc potřebujete obvykle 2-3 balení (podle denní dávky - viz výše)

Obsah balení: 50ml = 1100 kapek Směs vychází z čínského receptu Tong Yao Zhui Tang.
Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Neslouží jako náhrada pestré a vyvážené stravy. Dodržujte zdravý životní styl. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Skladujte mimo dosah dětí při teplotě do 25 °C. Neobsahuje žádná aditiva. Případný zákal nebo sraženina nejsou na závadu. 

 

290,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy