CZK

Agarikon

Agarikon (verpáník lékařský, Laricifomes officinalis) je houba, která se v Evropě používá již od dob Antiky. Jeho využití tehdy zdokumentoval již lékař Neronovy armády Dioscorides v roce 65 našeho letopočtu.

O Agarikonu

Agarikon je houba, která se v Evropě používá již od dob Antiky. Jedná se o chorošovitou dřevokaznou houbu, která roste na severní polokouli, a to hlavně ve vyšších oblastech Evropy (např. v Alpách, Karpatech), Rusku, Kanadě, Asii atd. Napadá hlavně modříny a vytváří vytrvalé plodnice, které mohou být i více než 60 cm dlouhé. Tvarem připomínají kopyto nebo sloup. Houba není jedovatá, ale vzhledem ke své konzistenci a chuti, která je poměrně hořká, se nevyužívá v kuchyni. Anglický název je odvozen právě od hořké chuti, lidé si totiž mysleli, že obsahuje chinin. Verpáník se může sušit a drtit na prášek, používat kousky na odvary a čaje atd. Je využívána po tisíciletí, byl nalezen také u mumie staré 5000 let, která byla uchována v ledu. Pro svou hořkost se verpáník lékařský používal jako náhrada chmele při výrobě piva ve Slovinsku.

V tradiční čínské medicíně se Agarikon používá pro svou chuť k pročištění Re (horka) a Shi Re (vlhkého horka). Díky tomu dokáže detoxikovat a pročišťovat organismus. Stejně jako ostatní houby podporuje Wei Qi (obrannou energii) našeho organismu. Díky svému tropismu ke středu též dokáže podpořit zdravé trávení.

Naše houby rostou v optimálních přírodních podmínkách, bez použití pesticidů a dalších škodlivých látek.

Více o Agarikonu se dozvíte zde.

Výrobce: MyTao s.r.o., se sídlem Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha 1

Náš Agarikon obsahuje

Agarikon (verpáník lékařský, Laricifomes officinalis) zpracováváme metodou horkovodní extrakce, díky čemuž nabízíme vysoce kvalitní extrakt s ideálním poměrem bioaktivních látek.

Ideální poměr bioaktivních látek pro nejlepší výsledky:30 %polysacharidů (reálně bývá 33 – 34 %)Složení v 1 kapsli:
Agarikon (verpáník lékařský, Laricifomes officinalis) extrakt z plodnice min. 30 % polysacharidů – 500mgNeobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Obsah balení: 90 rostlinných kapslí á 500mg extraktu (vhodné i pro vegany)

Hmotnost balení netto: 53g

Bioaktivní složky:

  • Polysacharidy – manofukogalaktany, β-glukany
  • Fenoly
  • Melatonin
  • Zinek
  • Železo
  • Hořčík

  

690,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy