CZK

ΑΩ Vita D

ΑΩ Vita D je díky svému složení naprosto bezkonkurenční produkt. Jsou to v podstatě 3 přípravky v jednom – naleznete v něm vitamín D3 a K2, Omegu 3 a dokonce i méně známý a přitom pro naše tělo velmi užitečný extrakt z Centella asiatica (gotu kola). Díky synergickému efektu všech účinných látek je skvělou podporou vašeho kardiovaskulárního systému, cévní soustavy, mozku i duševního zdraví a je prevencí proti osteoporóze i diabetu 2. typu. Toto vše ukryto jen v jedné tobolce.

D3 + K2 – prevence proti osteoporóze, kardiovaskulárním chorobám i cukrovce 2. typu

Vitamin K aktivuje bílkoviny, které mají důležitou roli při srážení krve, metabolismu vápníku a zdraví srdce. Jednou z jeho nejdůležitějších funkcí je regulace ukládání vápníku: podporuje kalcifikaci kostí a zabraňuje usazování vápníku v cévách. Vitamin K přispívá k mineralizaci kostí, a proto je tak potřebný pro tvorbu a udržení jejich normální struktury.

Přípravek obsahuje 75 µg vit. K2 (isomer MK-7), který se vyrábí biofermentačním procesem ve formě 5% suspenze v MCT oleji a má tak požadovanou biologickou dostupnost v organismu a rovněž nepostradatelnou látku rozpustnou v tucích 75 µg vit. D3 cholekalciferol 1 mil. IU/g (tj. 3.000 IU). Množství vitamínu D3 je stanoveno podle studií jeho funkcí v organismu. Vyjádření ÚVZ SK říká:

Horní bezpečné množství vitamínu D pro maximální denní příjem ze všech zdrojů (nejen z výživových doplňků) je 100 μg pro dospělého člověka, 50 μg pro děti od 3 do 10 let a 100 μg pro děti od 11 do 17 let, které bylo přijato Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA) – Scientific Opinion on the Tolerable Upper Intake Level of vitamin D; EFSA Journal 2012;10(7):2813.

Vitamin D si člověk dokáže tvořit i sám, je však k tomu zapotřebí sluneční záření v podobě UVB paprsků na naší kůži. Množství vitamínu D v našem těle proto úzce souvisí s časem stráveným na slunci, přičemž opalovací krémy snižují efektivitu tvorby vitamínu D. Nedostatečnou hladinu vitamínu D máme hlavně od podzimu do jara, kdy jsme na slunci ještě méně. Dalším faktorem je vyhýbání se slunci a život v uzavřených prostorách. Nedostatek vitamínu D je spojen s mnoha onemocněními, jako například problémy kardiovaskulárního systému či cukrovka 2. typu.

Vitamin D přispívá:

• k normálnímu vstřebávání / využití vápníku a fosforu, a tedy k normální hladině vápníku v krvi

• k udržení dobrého stavu kostí a zubů

• k udržení správné činnosti svalů

• ke správné funkci imunitního systému

• ke správnému procesu dělení buněk

Omega 3 – podpora pro váš mozek, srdce i celkovou aktivitu organismu

Pro tělo je důležitý poměr Omega 6 ke Omega 3. Omega 6 si naše tělo dokáže vytvořit také samo. Užíváním tohoto produktu se postupně přiblížíte k vědecky podloženému správnému poměru 3:1 (Omega 6: Omega 3). Omega 3 rybí olej ze Severního ledového oceánu v tomto produktu má tyto parametry – 35/25 EE, a tedy 475,35 mg odpovídá 138 mg EPA FA a 96 mg DHA FFA. Díky tomu pomáhá ke správné funkci mozku a srdce.

Gotu kola – pro kardiovaskulární systém, cévní soustavu, duševní zdraví a trávení

O této bylince se mluví jako o zázračné. Kvůli jejím úžasným účinkům ji volají také pramen života, zejména na Dálném východě.

Extrakt z Gotu kola (Centella asiatica) 100 mg má podle Seznamu tvrzení "on hold" tyto pozitivní vlivy na organismus:

- Přispívá k normální činnosti kardiovaskulárního systému (ID 2519)

- Podporuje správné trávení (ID 2520)

- Přispívá ke správné činnosti cévní soustavy (ID 3742)

- Pozitivně ovlivňuje kognitivní funkce a duševní zdraví (ID 3700)

Rybí olej omega-3 35/25 EE, želatina, výtažek z listů pupečníku asijského (Centella asiatica), sójový olej částečně hydrogenovaný, voda čištěná, zvlhčovadlo glycerol, protihrudkovací látka oxid křemičitý, emulgátor sójový lecitin , vita (menachinon) s MCT olejem se středně dlouhým řetězcem, barviva (oxid železa žlutý, oxid železa červený, oxid železa černý).

Obsah aktivních látek 1 kapsle Referenční výživová hodnota (%)

Rybí olej - omega-3 35/25 EE

z toho eikozapentaénová kyselina (EPA)

dokosahexaenová kyselina (DHA)

475, 4 mg

138 mg

96 mg

Není stanovena

Není stanovena

Není stanovena


Výtažek z listů pupečníku asijského

(Centella asiatica) Gotu kola

100 mg Není stanovena
Vitmín D3 (kolekalciferol) - 3000 IU 75 ug 75%
Vitamín K2 (menachinón) 75 ug 100%

1 kapsle denně nejlépe ráno spolu s jídlem, zapít vodou. Doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout.

Tento doplněk stravy se nesmí používat jako náhrada pestré stravy a není určen pro děti. O užívání v průběhu těhotenství a kojení se poraďte se svým lékařem. Tento produkt není určen jako prevence nebo lék na některá onemocnění. 

726,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy