CZK

BIO ČERNÝ BEZ – SUŠENÝ KVĚT, 50 G kod 1244

"Před heřmánkem smekni, před bezem klekni". Přesně takto zní jedno pořekadlo a je v něm více pravdy, než si možná myslíte. Černý bez je významný antioxidant, který podporuje imunitní a dýchací systém a udržuje normální hladinu glukózy v krvi. Konkrétně v tomto produktu můžete vyzkoušet ručně sbíraný sušený květ Bezu černého z rodinné farmy v chráněné krajinné oblasti pod bájnou horou Blaník. Díky své výborné chuti se stane vaším oblíbeným nápojem v zimě i v létě.

  • Obsah sušeného květu Bezu černého se stopkou z odrůd Haschberg a Sampo v BIO kvalitě.
  • Díky sušení přímo na farmě v kondenzační sušárně si bez zachovává všechny potřebné látky, včetně typické vůně a chuti té nejvyšší kvality.

Obsah balení: 50 g

Složení: 100 % sušený květ bezu černého se stopkou.

Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

Dle současné legislativy EU nejsme oprávněni uvádět podrobnější informace, které by ve vás mohli vzbudit dojem zdravotního, nebo léčebného účinku. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o registrovaný lék farmaceutickou firmou.

Bez černý má povolená následující zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

  • antioxidant
  • podporuje vylučování vody z organismu
  • podporuje kontrolu tělesné hmotnosti
  • pro normální funkce dýchacího systému
  • podporuje správnou hladinu glukózy v krvi
  • podporuje přirozenou obranyschopnost - imunitní systém
  • přispívá čištění - vylučování

Doporučené dávkování: Dávkování je individuální. Běžně užívejte 1 až 2 šálky čaje denně. Pro přípravu čaje použijte 1 g (polévková vrchovatá lžíce) sušeného květu.

V případě dotazů se prosím obraťte na naši odbornou poradnu: poradna@puravia.cz

Doporučený postup přípravy: Do šálku dáme špetku sušeného bezu, přelijeme horkou vodou a necháme louhovat maximálně 10 minut. Přidáme cca 2 až 3 polévkové lžíce medu s mírným odstupem od horké vody. Med nikdy nedáváme do horké vody. Nakonec vytáhneme sítko s bylinou a pijeme teplé. Pokud Vám nálev zezelená, je to většinou dlouhým louhováním. Zelená barva nemá vliv na kvalitu, ale na chuť čaje ano.

Země výroby: Česká republika

Skladování: Skladujte v suchu.

Upozornění: Není určeno pro děti do 3 let. Jedná se o doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Doba expirace vyznačena na obalu. Tento produkt není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.


 

179,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy