CZK

Kopřivový čaj 75g -Zmírnění otoků a zánětů

Kopřivový čaj je známý zejména díky jeho očišťujícím účinkům. Obsahuje značné množství železa, vápníku, hořčíku, draslíku, vitamínů K a A. Tento čaj je navíc produktem ekologického zemědělství. 

Kopřiva, resp. kopřiva dvoudomá (urtica dioica) roste v mírném podnebném pásmu Evropy a Asie. Právě zde byla od nepaměti používána pro různé účely, jako pokrm pro člověka i dobytek, vlákno do tkanin a v neposlední řadě jako léčivá bylina. Blahodárné účinky kopřivy na zdraví člověka nepotvrzuje jen bylinkářská tradice, ale i nejnovější medicínské výzkumy.

Nejnovější výzkumy ukázaly, že listy kopřivy obsahují velké množství zdraví prospěšných látek:

  • vitamín K, A a C, několik vitamínů B
  • železo, vápník, hořčík, draslík
  • polyfenoly
  • antioxidanty, látky, které zabraňují stárnutí a poškození buněk

K nejznámějším prospěšným účinkům kopřivy na lidský organismus patří:

  • diuretické, močopudné
  • detoxikační
  • protizánětlivé
  • zmírňující otoky nohou při "zavodnění" těla

Vědci dokázali, že kopřiva blahodárně působí na vylučovací trakt, pomáhá řešit problémy, jako jsou močové a ledvinové kameny, záněty močových cest, podle nejnovějších výzkumů i problémy se zvětšenou prostatou.

Jiným, neméně podstatným účinkem kopřivy na zdraví člověka je její užitek při revmatických onemocněních. Bylo prokázáno, že zmírňuje záněty a bolest svalů a kloubů při artritidě, karpálním tunelu nebo tenisovém loktu.

Kopřivový čaj dokáže ovlivnit i hladinu cukru v krvi. Podle několika studií pomáhá pravidelné popíjení kopřivového čaje k tvorbě inzulínu, jehož úkol je právě snižovat hladinu cukru v krvi.

Kopřivové listy také podporují funkci ledvin a pomohou vám vyloučit přebytečný kreatinin. Kopřivy obsahují histaminika a flavonoidy, které zvyšují přítok krve do ledvin a podporují filtraci moči.

Uvedené zdravotní benefity kopřivového čaje nelze přehlížet, ale stejně důležité je mít na mysli jeho osvěžující chuť.

Příprava: Do šálku nasypte 1 čajovou lžičku čajové směsi a zalijte 2 dl vroucí vody. Nechte 10-15 minut odstát, sceďte a bez přidání sladidel popíjejte!

Doporučená denní dávka: 1- 2 šálky denně. Pokud se během kúry objeví neobvyklé pocity, je potřeba kúru přerušit a obrátit se na odbornou pomoc.

100% kopřivové listy. 

239,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy