CZK

SPRCHOVÝ FILTR DIOS - BÍLÝ 21401


Sprchový filtr DIOS slouží pro úpravu teplé vody při sprchování a koupání (není určen pro úpravu vody na pití a vaření). Zbavuje vodu chloru. Tím zamezuje vysoušení a dráždění citlivé pleti. Nezbytný pro alergiky a pro nemocné lupénkou či atopickým ekzémem.
Filtr obsahuje granule slitiny kovů, především mědi a zinku. Mezi těmito kovy je elektrochemický potenciál; každá granule tedy tvoří elektrolytický článek, umožňující redukčně - oxidační (redox) reakce.
Redox reakce, které se při průchodu vody uplatňují, na sebe s vysokou účinností váží chlor - na rozdíl od aktivního uhlí i z horké vody a při vysokých filtračních rychlostech. Mechanismus dechlorace je založen na změně elektronové struktury atomu chloru - z volného chloru vzniká neškodný chlorid.
Reagují i s dalšími kontaminanty, např. těžkými kovy, kdy opět vznikají např. z neutrálních atomů kovů elektricky nabité ionty, které se pevně váží na atomy mědi a zinku. Podobně i sirovodík se redox reakcemi mění na sloučeniny, pevně vázáné na médium.
Redox prostředí je zároveň nepříznivé pro růst bakterií, plísní a řas. Elektrochemický potenciál ovlivňuje elektronový transport v buňkách mikroorganismů, což vede k jejich zničení a znemožňuje tak většině mikroorganismů přežít. Navíc ve vodě, procházející filtračním médiem, vznikají hydroxylové radikály a peroxid vodíku, jejichž reakce mikroorganismy rovněž nepřežijí.
Ve vodě s vysokou tzv. karbonátovou tvrdostí vznikají nerozpustné sloučeniny vápníku a hořčíku, vytvářející tzv. "vodní kámen". Elektrochemický potenciál mědi a zinku tyto sloučeniny modifikuje na rozpustné, které se lehce vyplavují a usazeniny nevytvářejí.
Filtrační médium na sebe rovněž váže železo: rozpuštěný dvojmocný ion železnatý oxiduje na trojmocný ion železitý, který tvoří nerozpustný hydroxid železitý.
Doporučený cyklus regenerace: 1 - 1,5 roku
Výška filtru 110 mm, průměr 50 mm

VÝROBCE / ZEMĚ PŮVODU

Vyrobeno v České republice.

880,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy