CZK

Vitamin C – 0,5 kg

Vitamin C - velké balení pro akutní případy a velkou spotřebu.

Vitamin C má více jak 20 biochemických a fyziologických funkcí. Podporuje tvorbu kolagenových vláken (zpomaluje tvorbu vrásek), aktivuje schopnost pronikání vápníku do kostí (prevence osteoporózy), podporuje krvetvorbu (zlepšuje metabolismus železa), ovlivňuje přenos nervových vzruchů, posiluje imunitní systém atd. Zvířata mají schopnost vytvářet si vitamin C v játrech, člověk tuto schopnost nemá. Jsme proto odkázáni na jeho příjem v potravě. Oficiálně doporučená denní dávka je 1 mg na kilogram váhy. Zvířata však produkují 100 až 500 mg na kilogram váhy.

Každá cigareta "ukradne" tělu 25 mg vitaminu C - na neutralizaci jedovatých látek z cigaret. A co ostatní jedovaté látky (v potravinách, ve vodě, v ovzduší...)? Potřebujeme každý den doplňovat spotřebovaný vitamin C.


Upozornění: Neslouží jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu mimo přímé sluneční záření při teplotách 4 - 25 ˚C. Nevystavujte mrazu. Skladujte mimo dosah dětí. Nevhodné pro děti. Po otevření spotřebujte nejpozději do 10 měsíců. Vyvarujte se styku prášku se sliznicí očí a dýchacích cest. Výrobce neručí za škody vzniklé nesprávným použitím.


Složení: kyselina L-askorbová

Obsah balení: 500 g

Použití: Denní max. dávka pro dospělého = 0,25g. Rozpustit ve vodě. Nepřekračujte denní dávku.


249,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy 0,50 Kč / 1 g