CZK

VITAVLÁKNINA MAXI 1000 G - NATURAL Kód produktu: 13002


Doplněk stravy v prášku.
Směs rozpustných a nerozpustných vláknin s aktivní probiotickou mikroflórou, doplněná biologicky aktivními látkami.
Vitavláknina MAXI je speciálně vyvinutý doplněk stravy na zlepšení střevní peristaltiky a odvod škodlivých látek a metabolitů ze zažívacího traktu. V naší republice umírá stále více lidí na nemoci, které jsou způsobeny nedostatečným odvodem škodlivých látek a špatnou funkcí zažívacího traktu. Jedná se zejména o rakovinu tlustého střeva a konečníku, ale i o některé kardiovaskulární choroby.
Stav a funkce zažívacího traktu se také přímo odráží na funkci buněk organizmu, zejména pak na jeho imunitní odpovědi.
Vitavláknina MAXI je unikátním přípravkem na očistu zažívacího traktu. Svým složením dokáže nejen zlepšit střevní peristaltiku, ale i odvést většinu škodlivých látek ze střevního traktu.
Použité suroviny jsou vzájemně kombinovány tak, aby zajistily odvod toxických zplodin metabolizmu, štěpených cholových kyselin, těžkých kovů a také cholesterolu z trávicího traktu. Použitá technologie tzv. obalovaného jádra dokáže velice efektivně nasávat vodu, zvětšovat střevní objem a zlepšovat peristaltiku střev. Současně tato technologie slouží k ochraně použité mikroflóry a tím i k její lepší funkci v zažívacím traktu.
Funkce vlákniny v zažívacím traktu.
Sacharidy (cukry a škroby), které v naší stravě s oblibou konzumujeme, mají nejen malý objem, ale většina z nich se vstřebá už v tenkém střevě. Tím dochází k narušení peristaltiky tlustého střeva, protože jeho peristaltické (vyprazdňovací) pohyby podporuje hlavně vláknina. Té ale máme v potravě trvalý nedostatek. Vláknina dále váže cholesterol a žlučové kyseliny.. Vláknina také podporuje pocit sytosti bez energetického efektu. Tím je vhodná i jako podpora většiny redukčních diet při snižování váhy.
Nerozpustná vláknina.
Pro střevní peristaltiku je důležitá zejména nerozpustná vláknina. Nerozpustná vláknina dokáže pohltit mnohonásobně více vody než je její objem. Díky této její vlastnosti se zvětšuje objem stolice, která je celkově měkčí a vláčnější. Vláknina je také dobrou půdou pro bakterie přirozeně se ve střevě vyskytující, které z ní uvolňují volné mastné kyseliny, kyselinu mléčnou a plyny, což podporuje zadržování vody a pohyblivost střeva. Nerozpustná vláknina pomáhá efektivnímu odvodu karcinogenních látek ze zažívacího traktu a brání resorbci (znovuvstřebávání) cholesterolu.
Rozpustná vláknina.
Rozpustná vláknina zpomaluje tempo trávení jiných složek potravy v žaludku, čímž tělu poskytuje vyrovnanější přísun energie. V tenkém střevě zpomaluje vstřebávání glukózy do krve, čímž brání náhlému vzestupu hladiny krevního cukru, což je nesmírně důležité zejména u diabetiků. Vláknina též ovlivňuje metabolizmus tuků tak, že snižuje hladinu krevních tuků, zejména cholesterolu. Váže se ve střevě se žlučí a je vylučována stolicí. Játra kompenzují ztrátu žluče tvorbou vyššího množství žlučových kyselin vyráběných z cholesterolu. I tímto mechanismem se tak snižuje množství cholesterolu v krvi.
Proč je výhodné konzumovat Vitavlákninu MAXI?
Vitavláknina MAXI v sobě spojuje všechna pozitiva kombinace vláknin z různých zdrojů (několikadruhové vlákniny), kombinace rozpustných a nerozpustných vláknin a unikátní technologie na zlepšení pozitivních vlastností běžných vláknin. Speciálně vybrané kmeny mikroorganizmů velice účinně chrání střevní trakt před nepříznivou mikroflórou a zajišťují dokonalé využití kvalitních živin z potravy. Současně podporují rozvoj přirozené střevní mikroflóry a tím zlepšují střevní funkci. Podílejí se také na neutralizaci škodlivých látek a jejich odstranění z organizmu. Zlepšením střevní peristaltiky se nejen upraví vyprazdňování a odstraní zácpa a plynatost, ale také zabrání hnilobným pochodům ve střevním obsahu. Doplnění Vitavlákniny o minerální látky a stopové prvky plně nahrazuje jejich úbytek a pomáhá v tvorbě nezbytných enzymů v organizmu.
Volba jednotlivých surovin a jejich unikátní spojení do komplexního přípravku dává uživateli jedinečný nástroj na ochranu organizmu před celým spektrem vážných onemocnění. Proto je Vitavláknina spolehlivým partnerem a pomocníkem moderního člověka třetího tisíciletí.
Ukládat mimo dosah dětí! Výrobek není určen pro děti do 6 let.
Výrobek není určen jako náhrada pestré stravy.
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
Hmotnost 1 000 g (-5%)

SLOŽENÍ

Jablečná vláknina, obilní oříšky extrudované-mleté, rozpustná vláknina z kořene čekanky, maltodextrin, mikrokrystalická celulóza, hydrolyzovaný kolagen bloom, minerální směs (vápník, fosfor, hořčík, zinek, železo, mangan, měď, molybden, selen), laktogenní kultura Enterococcus faecium, zahušťovadlo xanthan, laktogenní kultura Bifidobacterium bifidum, laktogenní kultura Lactobacillus acidophilus, oxid hořečnatý, diastabil (kvasnice obohacené chromem), biologicky vázaný selen na laktogenní mikrofloře, rozpustná jablečná vláknina pektin, kvasničný autolyzát, biologicky vázaný jód na laktogenní mikrofloře.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

Obsah potravních doplňků v denní dávce (20 g)
potravní doplňky - množství - % R.H.P
Vápník - 88,20 mg - 11,00 % R.H.P
Fosfor - 6,60 mg - 6,70 % R.H.P
Hořčík - 43,20 mg - 11,50 % R.H.P
Železo - 1,50 mg - 11,00 % R.H.P
Zinek - 1,30 mg - 13,30 % R.H.P
Měď - 0,22 mg - 22,00 % R.H.P
Mangan - 0,22 mg - 11,00 % R.H.P
Selen - 113,70 μg - 206,60 % R.H.P
Chrom - 108,00 μg - 270,00 % R.H.P
Jod - 26,80 μg - 17,80 % R.H.P
Molybden - 16,90 μg - 33,80 % R.H.P
Jablečná vláknina nerozpustná - 10980 mg - není stanoveno
Obilní oříšky - 2000 mg - není stanoveno
Rozpustná vláknina inulin - 2000 mg - není stanoveno
Mikrokrystalická celuloza - 1000 mg - není stanoveno
Hydrolyzovaný kolagen - 800 mg - není stanoveno
Směs laktogenních kultur - 800 mg - není stanoveno
Rozpustná jablečná vláknina - 100 mg - není stanoveno
Kvasničné lyzáty - 100 mg - není stanoveno

POKYNY

Doporučené dávkování: 15 - 20 g denně
Návod k použití: Do jednoho dílu Vitavlákniny MAXI přidat přibližně dva díly vody, rozmíchat, nechat alespoň 10 minut aktivovat a pak konzumovat buď samostatně nebo přidat do jogurtu nebo podle chuti do jiného jídla. Při přípravě nepřidávejte do pokrmů s teplotou vyšší než 45°C.

VÝROBCE / ZEMĚ PŮVODU

Vyrobeno v ČR pro Klub GLOBAL 3000.

930,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy