CZK

Zabiják dentálních bakterií: Potravina, která vám vyčistí zuby lépe než zubní pasty

Potřebovali byste zdravější náhradu za klasickou zubní pastu? Zdravější, v tomto případě znamená taková, která nebude obohacena o jedovaté látky jako sulfáty nebo fluoridy.

Nuže, máme pro vás dobrou zprávu! Je vědecky dokázáno, že existuje jedna přírodní látka která s vaší ústní dutinou dokáže zázraky. Uhádnete co to je?


Určitě vás napadlo několik docela zajímavých věcí a řešení, ale vědci se jednoznačně shodli, že takovou látkou je kokosový olej . Ten je znám také jako "magický olej", protože obsahuje spoustu skvělých, ba až "zázračných" složek.

Kokosový olej není výjimečný jen pro svoji schopnost bojovat se zubním kazem. Ukázalo se také, že je výborným lékem i na kvasinkové infekce ústní dutiny.

Zde spadá i Kandidóza ( Candida albicans ), která je nebezpečná proto, že dokáže vést dokonce až ke smrtelně závažným infekcím.

Experti po celá desetiletí zkoumali léčivou sílu kokosového oleje. V současnosti je již dost důkazů o tom, že tento olej má na naši ústní dutinu výborné účinky, proto jej silně doporučují.

Léčba kandidózy

Skupina výzkumníků v Athlonském institutu technologie se pustila do studie, kde zkoumali účinky přírodního a stravitelného kokosového oleje na některé z běžných typů bakterií, které přežívají v dutině ústní.

Zjištění byla více než úchvatná. Kokosový olej je účinný při ničení bakterií. A co se týká eliminace kandidy v ústech, dělá přímo zázraky.

Cukry a zpracované potraviny podporují množení kandidy . Její následné přemnožení se projevuje symptomy jako jsou:

  • chronická únava
  • opakované kvasinkové infekce
  • problémy s trávením

V případě přemnožení v dutině ústní může způsobovat infekční afty, které se při velkém rozšíření léčí speciálními anitimykotiky.

Kokosový olej je ke standardním lékům výbornou alternativou. Jeho velkou výhodou je také to, že nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky.

Kromě toho dokáže také plně nahradit mnohé dentální produkty, od zubních past až po dentální vody. Ty totiž obsahují toxické, nejednou až sliznice leptající chemické látky.


Jak kokosový olej používat

Pro mytí zubů si jej můžete nanést na zubní kartáček stejně jako zubní pastu. Kokosový olej je tuhý při teplotách nižších než 24 stupňů Celsia, pro tento účel jej proto držte v chladničce.

Pro péči o dutinu ústní si jím proplachujte ústa po dobu 3 až 5 minut. Po promytí jej vyplivněte.

Při vnitřním užívání konzumujte jednu polévkovou lžíci 2 až 3krát denně. Můžete si jej přidávat i do jídel. Nejlepší je tepelně neupravován.

Vybírejte si kokosový olej opatrně

Když budete kupovat kokosový olej, ujistěte se, že se jedná o kvalitní produkt.

Jsou jen dvě možnosti – buď si vysoce kvalitní a 100% bio (organický) kokosový olej koupíte přes internet nebo zajdete do dobrého obchodu se zdravými a kvalitními potravinami. Výběr je na vás, ale je důležité aby olej, který koupíte, byl opravdu té nejlepší kvality.

Pro koupi využijte tyto tipy:

1. Vždy si přečtěte etiketu. Pokud je na ní IFS certifikát kvality a bezpečnosti potravin, znamená to, že této značce můžete důvěřovat.

2. Kupujte za studena lisovaný, nespracovaný a 100% bio (organický) kokosový olej.

Závěr

Na naší stránce jsme publikovali řadu článků o různém využití kokosového oleje v kuchyni, kosmetice i při léčení více druhů onemocnění. Uvedené články naleznete na tomto odkazu .

Vřele vám doporučujeme si je přečíst! Tedy nejen přečíst, ale alespoň některé z tam uvedených doporučení také uvést do praxe.