CZK

AFRODISIAKA

Od nepaměti bylo lidstvo fascinováno tím, co může povzbudit naši touhu a zvýšit naše sexuální potěšení. Zrodil se tak koncept afrodiziak, pojmenovaný po řecké bohyni lásky, Afrodité.

V tradiční medicíně se využívaly různé látky získané z rostlin či živočichů, aby povzbudily, vitalizovaly a zlepšily sexuální funkci a fyzický výkon partnerů.

Jaké konkrétní byliny tedy můžeme využít pro zlepšení libida?

Ginkgo Biloba

O této listnaté rostlině, známé svou starobylou historií, se říká, že zlepšuje průtok krve i do genitální oblasti, což vede k intenzivnějším sexuálním zážitkům pro oba partnery.

Ženšen pravý

Tento tradiční asijský klenot mezi bylinami se zdá být zázračným prostředkem ke zvýšení sexuální touhy a výkonnosti. Ženšen zlepšuje průtok krve a zároveň snižuje úroveň stresu, což umožňuje plnohodnotnější a uspokojivější sexuální zážitky.

Maca

Tento kořen, považovaný za "superpotravinu" má také své místo v oblasti sexuálního zdraví. Regulací hormonů a zlepšením energetických hladin může podle některých výzkumů zvýšit sexuální touhu a výkon. Zajímavé je, že tento kořen, pochází z And a má dlouhou historii používání v tradiční medicíně.

Kotvičník zemní

Podle některých studií může kotvičník zemní zvýšit hladinu testosteronu a zlepšit průtok krve do genitálních oblastí, což přispívá k uspokojivějšímu milostnému životu. Pozitivní účinky kotvičníku je možné také využít například před cvičením.

Pro ženy, které chtějí podpořit svoje libido přírodní cestou, můžeme zmínit specificky i další bylinky jako jsou damiana a šatavari.

Damiana

Bylinka damiana je vhodná v situacích, kdy má sexuální dysfunkce silný emocionální rozměr. Má schopnost vyvolat mírný a krátkodobý euforický stav a může tak rychle stimulovat genitální oblast zvýšením dodávky kyslíku. Damiana je také vhodné tonikum pro ženy, které vysadily antikoncepční pilulky nebo čelí menopauze, protože pomáhá harmonizovat pohlavní hormony.

Šatavari

Šatavari je často označována jako "královna bylin" pro podporu zdraví a ženského libida. Působí jako afrodiziakum tím, že harmonizuje všechny aspekty ženského sexuálního zdraví během všech fází života. Výzkum naznačuje, že šatavari zlepšuje průtok krve do genitální oblasti ženy, což zvyšuje sexuální citlivost. Také má schopnost harmonizovat hormony, což je užitečné pro ženy, které trpí poklesem libida v důsledku menopauzy

Pouze na závěr, je třeba si také uvědomit, že sexuální touha a potěšení jsou ovlivňovány mnoha faktory, včetně těch psychologických, emocionálních a fyzických. Zatímco některé látky mohou mít potenciální vliv na tyto aspekty, je důležité brát v úvahu i celkový životní styl, zdravotní stav a vztahové faktory mezi lidmi.

Kategorie