CZK

4 X ACTIVCORDYCEPS - 30 KAPSLÍ, CHITOSAN 30 KAPSLÍ

CODYCEPS SINENSIS - KORDYCEPS - houba která pochází ze západní Číny. Vzhledem k jejímu izolovanému růstu, je sběr Cordycepsu složitou a nákladnou procedurou. Cordyceps sinensis neboli housenka čínská (Kordyceps) je velmi pozoruhodný druh cizopasné houby. Její životní cyklus je velmi neobvyklý a výjimečný.


Cordycepsbyl dlouhou dobu hlavní položkou tradiční čínské medicíny. Používá se již více než 5 000 let jako zdroj energie, k upevnění zdraví, léčbě mnoha onemocnění a byl klasifikován jako "prodlužovač života". Používá se jako omlazovací prostředek a ke zvýšení hladiny energie. Je známý jako lék proti slabosti a únavě. V čínské medicíně se velmi cení jeho schopnost doplňovat esenci Jing v ledvinách. Tato esence je nesmírně důležitá a často je přirovnávána ke svíčce, která když dohoří, běh našeho života se ukončí. Není mnoho prostředků, které by dokázaly esenci Jing doplňovat. Tradiční čínská medicína Cordyceps sinensis popisuje jako přírodní antibiotikum, neutralizátor různých jedů, antioxidant a také jako stimulant lidského těla a ducha. Dále se uvádí, že výtažek z Cordyceps Sinensis pomáhá při nachlazení, zánětech dýchacích cest, močových cest nebo také napomáhá obnově jater a ledvin. Také je v tradičním léčitelství doporučován při onemocnění srdce a cév. Napomáhá regeneraci svalové hmoty po velké zátěži. Zdokonaluje mimo jiné i mentální funkce (schopnost učení). Je vhodné jej užívat i preventivně pro zlepšení imunity a psychické pohody. Také jej lze užívat pro zkvalitnění sexuálního života a zvýšení libida, vzhledem k jeho dlouhodobé oblibě v Číně jako afrodiziaka.

Ve staré Číně jej lékaři používali k posílení ledvin a plic, je schopen rozšiřovat dýchací cesty, což vede ke zvýšení kyslíku v krvi. Při osteoporóze podporuje produkci estrogenu. Tradičně se cordyceps také užívá pro posílení obranyschopnosti u opakovaných infekcí či chronických zánětů (má podobné účinky jako kortikoidy, ale bez jejich negativních vedlejších projevů). U virových a bakteriálních infekcí - je nazýván "přírodní antibiotikum". Obsahuje polysacharidy, které vyvolávají imunitní odezvu při virové či bakteriální infekci. Streptococcus pneumoniae, Candida alabicans.
Informace - Zdroj: (https://www.celostnimedicina.cz/cordyceps-sinensis.htm)Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkům výživy přiřazována jiná výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.
Všechny uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy je třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem

Doporučené dávkování
1 kapsle denně před jídlem zapít dostatečným množstvím tekutin (3dcl) 

2 398,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy