CZK

ACTIVMAGNESIUM SPRAY 200 ML

Hořčík je nejdůležitějším minerálem pro člověka. Omezuje procesy stárnutí a přispívá k regeneraci organismu. Uvolňuje svaly. Je důležitým prvkem kostní látkové přeměny, který ovlivňuje pevnost kostí. Je vyrobeno technologií, která zaručuje vysokou vstřebatelnost, účinnost a stabilitu.

Nedostatek hořčíku (magnézie) v lidském organismu se projevuje nepříjemnými zdravotními obtížemi a je nejčastější poruchou elektrolytů v těle. Při nedostatku hořčíku v organismu existuje množství často přehlížených příznaků, zejména v oblastech:

hlava - bolest hlavy, slabost, migréna, nervozita, napětí, deprese, úzkost, porucha koncentrace,

svaly - bolest v záhlaví, strnulost šíje, mimických a žvýkacích svalů, svalové křeče, mravenčení v končetinách (parestezie), zvýšená dráždivost (tetanie)

srdce - bolest na hrudi, nepravidelný tlukot srdce, zrychlené bušení srdce,

vnitřních orgánů - žaludeční křeče, průjem, zvracení, křeč v krku, napětí trávicích orgánů

Při těchto projevech v mnoha případech stačí, aby si člověk udržoval optimální hladinu hořčíku v těle.

Současná strava je chudší na přirozený zdroj hořčíku a má za následek zvětšující se populaci trpící hypomagnezémií (nedostatek hořčíku). Magnézium v ​​potravinách se ztrácí především kvůli zindustrializování potravinářského průmyslu, šlechtění nových odrůd zeleniny a ovoce, technologickému zpracování potravin či celkové změny klimatu.

Následkem nevhodné úpravy potravin jako smažení či konzervování se také magnesium v ​​potravinách ztrácí. Množství přijatého magnézia se nerovná množství vstřebaného. Z celkově přijatého magnézia (v potravinách) dokáže organismus vstřebat jen 30 - 40%. Jeho vstřebávání zhoršuje přítomnost tuků, cukrů, vlákniny a volného vápníku ve stravě. Optimální hladinu hořčíku v těle narušuje i nadměrné pití alkoholu, kávy a různých energetických nápojů. Obecně platí, že lidé se zvýšenou psychickou (vyčerpání, stres) nebo fyzickou (vrcholoví sportovci, těžce pracující) zátěží, která je buď krátkodobá nebo dlouhodobá, mají zvýšenou potřebu magnézia. Mezi tzv. rizikové skupiny však patří i pacienti s různými zdravotními problémy. Nízká hladina magnézia je často spojována s onemocněními jako:

diabetes (cukrovka) - obézní lidé mají až o 50% nižší zásoby hořčíku, zvýšení přísunu hořčíku snižuje riziko vzniku cukrovky

hypertenze (zvýšený krevní tlak) - zvýšení přísunu magnesia pomáhá normalizovat napětí krevní stěny, což se projeví zlepšením hodnot krevního tlaku

ischemická choroba srdeční (nedostatečné prokrvení) - zvýšení přísunu magnézia snižuje intenzitu a frekvenci bolesti v hrudníku, doprovázející toto onemocnění

arytmie - magnesium pomáhá upravit abnormální elektrickou aktivitu srdce, která je příčinou poruch srdečního rytmu

ischemická cévní mozková příhoda (nedostatečné prokrvení) - zvýšení příjmu magnézia o 100 mg denně snižuje riziko vzniku tohoto onemocnění a zároveň chrání mozek po ischemické cévní příhodě

migréna - zvýšené dávky magnézia snižují výskyt migrény téměř o polovinu

dysmenorea (bolestivá menstruace) - zvýšené dávky magnézia zmírňují příznaky tohoto onemocnění

premenstruační syndrom (soubor fyzických a psychických potíží žen před a při menstruaci) - zvýšené dávky magnézia významně zlepšují náladu, snižují zadržování vody, která má za následek hmotnostní přírůstek, nafouklé břicho či napětí v prsou, snižuje výskyt migrén a slepuje.

Dávkování: Aplikujte postřik na zápěstí nebo přímo na část těla. Přípravek je vhodný pro přípravu koupele: 5 polévkových lžic na jednu koupel.

HOŘČÍK - SE V LIDSKÉM TĚLE PODÍLÍ NA VÍCE NEŽ 300 RŮZNÝCH BIOCHEMICKÝCH REAKCÍCH A NA VÍCE NEŽ 100 ENZYMATICKÝCH PROCESECH. POLOVINA HOŘČÍKU V TĚLE SE NACHÁZÍ PŘÍMO V BUŇKÁCH CELÉHO TĚLA, ZBYTEK SE SPOLU K FOSFORŮM A VÁPNÍKŮM UKLÁDÁ V KOSTECH. POUZE 1% HOŘČÍKU JE V KRVI.

Další účinky na organismus:

 • zlepšuje psychický stav a chrání před následky stresu
 • stabilizuje buněčné membrány interakcí s fosfolipidy
 • napomáhá získat a využívat sluneční energii
 • reguluje funkci štítné žlázy
 • je dopravcem inzulínu, kontroluje hladinu cukru v krvi
 • pozitivně ovlivňuje srdečně-cévní systém a účastní se nervově-svalové dráždivosti
 • aktivací cholesterázy odbourává cholesterol
 • podporuje činnost střev, žlučníku a močového měchýře
 • zabraňuje vzniku hemoroidů
 • podporuje dlouhověkost
 • zmírňuje menstruační potíže
 • zabraňuje aby se vápník ukládal v ledvinách / zabraňuje vzniku ledvinových kamenů /
 • napomáhá správné funkci prostaty

N edostatek způsobuje: srdeční arytmii, selhání činnosti ledvin, podrážděnost, únava, neuromuskulární dysfunkce, silné křeče v chodidlech a lýtkách, bolesti v hrudníku, tiky víček, mravenčení v končetinách.
Proč je hořčík (magnesium) nejmocnějším minerálem známým lidstvu. Informace zdroj klik sem

Složení: Voda, chlorid hořečnatý, Koncentrace Mg+ 144 mg/ml

Další skupinou lidí se zvýšeným potřebou magnézia jsou lidé kteří jsou fyzicky pracující, sportovci, lidé se zvýšenou psychickou zátěží, kromě toho lidé trpící chronickým únavovým syndromem, lidé trpící alkoholismem, ženy užívající hormonální antikoncepci, těhotné a kojící ženy.

Doporučené použití

3 - 5 x denně stříkat na vnitřní stranu zápěstí, nebo na konkrétní postižené místo. 
794,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy