CZK

ACTIVREISHI 30 KAPSLÍ

REISHI JE DÍKY SVÝM SCHOPNOSTEM V JAPONSKU A ČÍNĚ PŘEZDÍVANÁ TAKÉ JAKO HOUBA VĚČNÉHO MLÁDÍ A NESMRTELNOSTI.

A to zejména z důvodu schopnosti patrně zpomalovat stárnutí buněk. Její účinky jsou však využívány také při léčbě nádorových onemocnění či stimulaci imunitního systému. V tradiční čínské medicíně představuje účinnou zbraň při léčbě řady nemocí, jejich předcházení a to vše bez vedlejších účinků.

HOUBA REISHI JE VÝJIMEČNÁ ZEJMÉNA SVÝMI IMUNO-STIMULAČNÍMI SCHOPNOSTMI.

Tvrdí se o ní, že pokud ji užívá zdravý člověk, pomůže mu vyhnout se onemocněním. Nemocnému organismu zase pomáhá dostat ho z nemoci o něco rychleji. Houba má kromě toho i protizánětlivé, hypotenzivní, protialergické, protivirové, protirakovinné a hypolipemické účinky. V Japonsku a Čině je dokonce schválena vládou jako prevence a podpůrná léčba rakoviny a zařazena do oficiálního seznamu léků. Houba reishi obsahuje polysacharidy, které posilují imunitu a ničí choroboplodné zárodky. Houba obsahuje také organické germanium, které se podílí na lepším vázání kyslíku krví a také vylučování toxinů z těla. Kromě toho jsou v jejím složení také triterpenoidy, adenosin, množství vitamínů a minerálních látek.

Vědci analyzovali obsahové látky a zjistili, že obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, z minerálů má výrazný obsah železa a selenu a dále obsahuje také výrazně některé vitamíny ze skupiny B. Velmi zajímavý je poměrně vysoký obsah jinak vzácného prvku germania. Obsah germania spojují někteří vědci s protinádorovým účinkem, jiní zmiňují, že podporuje imunitu.
Obsahuje velké množství různých druhů polysacharidů, což má vliv na její schopnosti podpořit imunitu (některé z nich jsou působením podobné beta glukanům). U některých z nich vědci zkoumají protinádorové působení. Dále obsahuje velké množství antioxidantů, polysacharidy, triterpeny, vlákninu, organické germanium, enzymy, adenosinu. Obsažené terpenoidy mají mít protizánětlivý účinek. Mezi nejvýznamnější terpenoidy patří kyselina ganodermová a lucidenový. Odborníci uvažují o tom, že tato houba, tradičně doporučená pro problémy s pamětí, by měla právě díky působení určitých látek ze skupiny terpenoidů i příznivé působení při Alzheimerově chorobě či rovněž obecně u problémů s pamětí au stařecké demence.
Rovněž tyto látky by měly preventivně působit proti vzniku trombóz (díky obsahu adenosinu) či uvolňování histaminu (z tohoto důvodu je reishi doporučována iu alergiků). K jejímu příznivému působení na naše zdraví patří celková podpora detoxikace organismu, normalizace hodnoty krevního tlaku, pomáhá snižovat hladinu cholesterolu, je užitečný při alergiích, pomáhá při poruchách spánku či léčbě astmatu a má řadu dalších účinků. Je důležité však zdůraznit, že k významným účinkům patří působení imunostimulační či imunomodulační, což významně podporuje imunitu. Také zlepšuje buněčný metabolismus, odstraňuje z těla toxické látky nahromaděné v játrech a chrání je před zanášením škodlivinami. Reishi také podporuje fyziologickou funkci jater a povzbuzuje srdce (obsažené látky zlepšují průtok krve).
Reishi se doporučuje při nespavosti, bušení srdce, psychické únavě, nesoustředěnosti, závratích a dalších podobné stavech.
Reishi má vztah ik plicím. Dokáže transformovat hleny, čímž zastavuje kašel a dušnost. Ze všeho uvedeného je vidět, že tato houba má uplatnění jak v tradiční čínské, tak v moderní medicíně.

Informace - Zdroj: ( https://www.celostnimedicina.cz/reishi-houba-nesmrtelnosti.htm )Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkům výživy přiřazována jiná výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.
Všechny uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy je třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Doporučené dávkování
1 kapsle denně před jídlem zapít dostatečným množstvím tekutin (3dcl) 

521,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy