CZK

CHITOSAN 30+30 KAPSLÍ

Chitosan - 400 mg/tobolka

Chitosan je nejvydatnějším zdrojem polysacharidů (složených uhlohydrátů) Sestává z chitinu obsaženého ve schránkách korýšů a buněčných stěnách některých druhů hub. Je netoxický a biologicky odbouratelný. Právě proto se stále častěji aplikuje nejen jako podpůrný prvek stravování, ale také v kosmetologii nebo biotechnologii. Odborníci na výživu označují chitosan za šestý prvek nezbytný pro život spolu s bílkovinami, tuky, cukry, minerálními sloučeninami a vitamíny.

Chitinová vlákna mají schopnost vázat a eliminovat žlučové kyseliny a cholesterol z trávicího systému. Tím snižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi. Pravidelné používání pomáhá kontrolovat metabolismus krevního cukru a krevní oběh.
Jednotlivé jeho složky usnadňují posun obsahu žaludku dále do střevního traktu. Také pomáhá posilovat výstelku střev a zlepšuje jejich peristaltiku.
Chitosan čistí trávicí systém a celé tělo od toxinů a od těžkých kovů, jako je olovo a rtuť, také prostřednictvím jejich navázání a vyloučení stolicí. Dokáže také aktivovat přirozenou obranyschopnost těla.

CHITOSAN USNADŇUJE UDRŽOVÁNÍ HMOTNOSTI, DOPORUČUJE SE TAKÉ LIDEM TRPÍCÍM PORUCHAMI METABOLISMU TUKŮ.

Výzkumní pracovníci, kteří zkoumají používání chitosanu užívaného méně než 12 dní, nenašli žádné výhody (Int. J. Obesity 2002, 26 (1): 119-1122) a navrhují, aby se chitosan užíval minimálně 12 týdnů, než se projeví jeho účinky.

Chitosan zvyšuje účinnost inzulínu

Nedávný experiment ukázal, že chitosan pomáhá předcházet cukrovce u myší, zejména formou cukrovky, která souvisí s obezitou. (Biol., Pharm.Bull., 2002, 25 (2): 188-1192). Tento experiment ukázal, že chitosan může pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Kromě toho další studie zjistily, že chitosan vyvažuje účinky buněk, které produkují inzulín. (J. Biomater, Sci Polym, 2001, 12 (11): 1243-1252) ,

Účinný léčitel kožních a měkkých tkání

Chitosan má chemickou strukturu poněkud podobnou chemické struktuře glukosaminu, známé přírodní léčbě artritidy. To znamená, že se chová stejným způsobem jako glukosamin, pokud jde o hojení tkání.

Čínští vědci objevili podobné výhody i pro chitosan (Zhong Wai 1998, 36 (6): 379-381). Například bylo zjištěno, že chitosan snižuje tvorbu jizev po poranění a zabraňuje adhezím (když se vaše tkáně splynou) po poškození kloubů. Používání chitosanu v dlouhodobém horizontu, udržuje zdravá vaziva a obecně se zlepšuje pohyblivost kloubů (Zhong Xiu 2000, 14 (2): 80-82).

Zdroj informací - https://translate.google.sk/translate?hl=cs&sl=en&u=https://thedailyhealth.co.uk/chitosan-lose-weight-lower-cholesterol-00990/&prev=search

1 125,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy