CZK

CHITOSAN 30 KAPSLÍ

CHITOSAN - 400 MG/TOBOLKA

Chitosan je nejvydatnějším zdrojem polysacharidů (složených uhlohydrátů) Sestává z chitinu obsaženého ve schránkách korýšů a buněčných stěnách některých druhů hub. Je netoxický a biologicky odbouratelný. Právě proto se stále častěji aplikuje nejen jako podpůrný prvek stravování, ale také v kosmetologii nebo biotechnologii. Odborníci na výživu označují chitosan za šestý prvek nezbytný pro život spolu s bílkovinami, tuky, cukry, minerálními sloučeninami a vitamíny.

Chitinová vlákna mají schopnost vázat a eliminovat žlučové kyseliny a cholesterol z trávicího systému. Tím snižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi. Pravidelné používání pomáhá kontrolovat metabolismus krevního cukru a krevní oběh.
Jednotlivé jeho složky usnadňují posun obsahu žaludku dále do střevního traktu. Také pomáhá posilovat výstelku střev a zlepšuje jejich peristaltiku.
Chitosan čistí trávicí systém a celé tělo od toxinů a od těžkých kovů, jako je olovo a rtuť, také prostřednictvím jejich navázání a vyloučení stolicí. Dokáže také aktivovat přirozenou obranyschopnost těla.

CHITOSAN USNADŇUJE UDRŽOVÁNÍ HMOTNOSTI, DOPORUČUJE SE TAKÉ LIDEM TRPÍCÍM PORUCHAMI METABOLISMU TUKŮ.

Výskumní pracovníci, ktorí skúmajú používanie chitosanu užívaného menej ako 12 dní, nenašli žiadne výhody (Int. J. Obesity 2002, 26 (1): 119-1122) a navrhujú, aby sa chitosan užíval Minimálne 12 týždňov, kým sa prejavia jeho účinky.

Chitosan zvyšuje účinnosť inzulínu

Nedávny experiment ukázal, že chitosan pomáha predchádzať cukrovke u myší, najmä formou cukrovky, ktorá súvisí s obezitou. (Biol., Pharm.Bull., 2002, 25 (2): 188-1192). Tento experiment ukázal, že chitosan môže pomôcť znížiť hladinu cukru v krvi. Okrem toho ďalšie štúdie zistili, že chitosan vyvažuje účinky buniek, ktoré produkujú inzulín. (J. Biomater, Sci Polym, 2001, 12 (11): 1243-1252) ,

Účinný liečiteľ kožných a mäkkých tkanív

Chitosan má chemickú štruktúru trochu podobnú chemickej štruktúre glukosamínu, známej prírodnej liečbe artritídy. To znamená, že sa správa rovnakým spôsobom ako glukosamín, pokiaľ ide o hojenie tkanív.

Čínski vedci objavili podobné výhody aj pre chitosan (Zhong Wai 1998, 36 (6): 379-381). Napríklad sa zistilo, že chitosan znižuje tvorbu jaziev po poranení a zabraňuje adhéziám (keď sa vaše tkanivá splynú) po poškodení kĺbov. Používanie chitosanu v dlhodobom horizonte, udržuje zdravé väzivá a všeobecne sa zlepšuje pohyblivosť kĺbov (Zhong Xiu 2000, 14 (2): 80-82).

Zdroj informácií - https://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=en&u=https://thedailyhealth.co.uk/chitosan-lose-weight-lower-cholesterol-00990/&prev=search
Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkům výživy přiřazována jiná výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.
Všechny uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy je třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Doporučené dávkování

1 kapsle denně před jídlem zapít dostatečným množstvím tekutin (3dcl) 
618,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy