CZK

FYI ULTRA - KLOUBNÍ VÝŽIVA, 120 KAPSLÍ kod 101

Hledáte pořádnou podporu při tréninku nebo chcete zase běhat jako dřív? Dopřejte vašim chrupavkám kvalitní glukosamin z rostlinného zdroje, který je vhodný pro vegetariány i alergiky na mořské plody! RAW glukosaminová směs je šetrně vyrobená i zabalená, takže si spolehlivě uchová svou jedinečnou kvalitu. Obsahuje fermenovaný selen, extakt z kadidlovníku a jeden z nesilnějších přírodních antioxidantů - astaxanthin z červených řas. Nenechejte se zastavit. Užívejte si pohybu a buďte i nadále aktivní!

 • Vysoce kvalitní glukosamin z rostlinného zdroje
 • Podpora normálního stavu kloubů (kurkuma, kadidlovník, zázvor)
 • Vhodné pro lidi s alergiemi na mořské plody i vegetariány (není vyrobeno ze schránek kořýšů)
 • Bez lepku a laktózy.
 • Fermentovaný selen napomáhá vstřebávání aktivních látek, je získávaný pomocí speciální Poten-Zyne fermentace.
 • Vegetariánské kapsle bez plnidel a konzervantů
 • RAW, BIO a non-GMO certifikace
 • Baleno v Bioprotect ochranném systému, který je šetrnější k účinným látkám.

Glukosamin najdeme přirozeně v kloubní chrupavce, jelikož se podílí na metabolismu chrupavky a ovlivňuje v ní syntézu proteoglykanů (základních stavebních prvků). Společně s chondroitin sulfátem vážou v chrupavce vodu, čímž udržují její pružnost a hydrataci. Směs je vyrobena z rostlin (byliny), nikoliv ze schránek korýšů, a proto si ji mohou s klidem pořídit i vegetariáni. Neobsahuje zbytečná plnidla, ani konzervanty. RAW směs je vyrobena do 45 °C, aby nebyly znehodnoceny aktivní účinné látky, které vaši chrupavku určitě potěší. Díky technologii UltraZorbe se vám do ruky dostává 100% vegetariánská kapsle, která umožňují rychlé uvolňování živin do těla.

Jak poznám, že potřebuji kloubní výživu?

 • Jste aktivní sportovci nebo máte náročnou fyzickou profesi, během které klouby více zatěžujete (práce ve skladu, riziko pádů či úrazů)...
 • Máte rodinnou predispozici...
 • Máte o pár (nebo více) kilo navíc...
 • Do důchodu už nemáte daleko...

Jak najít kvalitní kloubní výživu?

Hledejte na etiketě prodkutů účinné látky, které pomáhají vyživovat chrupavku a slouží i jako stavební materiál. Do této skupiny patří glukosamin, chondroitin a kolagen. Právě glukosamin z rostlinného zdroje pro vás dnes máme i my!
Glukosamin se zcela přirozeně vyskytuje v lidském těle a to už v mateřském mléce. Je součástí pojivových tkání a tak ho najdeme i v kloubní chrupavce, kde ovlivňuje její metabolismus i pružnost. Tělo si glukosamin vyrábí běžně samo, nicméně při zvýšené zátěži na kloubní systém, stářím či nesprávnou výživou nemusí naše vlastní tvorba glukosaminu stačit a je dobré sáhnout po kvalitní kloubní výživě.

Glukosamin není jen ve skořápkách korýšů!

Nejčastějším zdrojem glukosaminu jsou skořápky korýšů (krevety, humr, krab), což může být problematické například pro vegany nebo jedince s alergiemi na mořské plody. Najdeme glukosamin i jinde? Ano! V některých rostlinách, které podporují normální funkci chrupavky jako zázvor, kadidlovník či kurkuma. Právě ty najdete i ve FYI ultra a to společně s astaxantinem, který navíc pomáhá chránit vaše buňky před oxidačním stresem (jeden z nejsilnějších antioxidantů). První změny můžete cítit nejdříve po 4 – 6 týdnech užívání.

Obsah balení: 120 kapslí (30 dávek)

Složení: Kloubní směs (794 mg): Kurkuma, boswellia serrata (kadidlovník pilový), zázvor.

Antioxidační směs (361 mg): Extrakt z granátového jablka, fermentovaný selen metodou Poten-Zyme, přírodní astaxanthin standardizovaný v saflorovém oleji, extrakt z olivových lístků.

Ostatní složky: Rostlinné kapsle z celulózy, stearan hořečnatý z rostlin, oxid křemičitý.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY
Denní dávka 4 kapsle %RHP**
Energetická hodnota 42 kJ/10 kcal
Sacharidy 2 g -
Selen 100 µg 182 %
Glukosamin 1 500 mg -
Antioxidační směs 301 mg -
Kloubní směs 794 mg -
Extrakt z granátového jablka, přírodní astaxanthin, extrakt z olivových listů 5 mld. CFU -

** Referenční hodnota příjmu

Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:
Dle současné legislativy EU nejsme oprávněni uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního, nebo léčebného účinku. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

Kurkuma dlouhá (Curcuma longa)*

 • je antioxidant
 • přispívá k normálnímu stavu pokožky a kloubů
 • podporuje imunitní systém
 • přispívá ke správné činnosti nervové soustavy

Zázvor*

 • podporuje normální stav kostí, kloubů a svalů

Kadidlovník*

 • normální stav kloubů a kostí

Selen:

 • přispívá k normální spermatogenezi
 • působí příznivě na zdraví vlasů a nehtů
 • přispívá k správné funkci imunitního systému
 • podporuje normální činnost štítné žlázy
 • přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem

Doporučené dávkování: Užívejte 4 kapsle denně s jídlem. Lze rozdělit do dvou částí dne po 2 kapslích. Zapijte vodou nebo džusem.

V případě dotazů se prosím zdarma obraťte na naši odbornou poradnu: poradna@puravia.cz.

Originální název: FYI® ULTRA Joint & Cartilage Formula

Země původu: USA

Skladování: Po otevření skladujte na suchém a chladném místě.
Upozornění: Jedná se o doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Nadměrná konzumace může vyvolat projímavé účinky. Doba expirace vyznačena na obalu. Tento produkt není určen k diagnostice, léčbě, léčení, nebo prevenci jakékoli choroby.

Výrobce: Garden of Life

Garden of Life přináší jedny z nejúčinnějších a nejkvalitnějších výživových doplňků, a to propojením toho nejlepšího z přírody s vědou. Tato firma čerpá pouze z celistvých potravin, které jsou v BIO kvalitě poskytovány přímo farmáři a následně šetrně zpracovávány v RAW kvalitě.

*Účinky látek a bylin v textu označených hvězdičkou jsou tzv. na sezamu "On hold". Seznam je neformální název pracovního seznamu tvrzení, o jejichž schválení nebo zamítnutí nebylo podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin, v platném znění (dále jen "nařízení (ES) č. 1924/2006") doposud rozhodnuto.

1 260,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy