CZK

HLÍVA + BETAGLUKAN 60 VEGAN KAPSLÍ


Beta glucan je složen cukr (polysacharid). Jeho jediným stavebním prvkem je glukóza. Glukózové jednotky jsou vázány ve velkých molekulách a to tak, že výsledkem není sladký cukr, který poskytuje energii pro svalovou aktivitu, ale dodává "energii" pro akitivitu imunitních buněk.
Beta glucan v Hlívě ústřičné představuje jeden z konstrukčních prvků této houby. Hlíva pro svůj život a růst využívá látky nacházející se ve dřevě nebo ve slámě, na kterých roste. Tyto látky jsou opět polysacharidy, jako například. celulóza nebo hemicelulózy. Hlíva je přemění na jiné polysacharidy - alfa a beta glukany, chitin a jiné.Upozornění! Podle nařízení EP a rady ES 1924 z roku 2006, nemohou být žádným doplňkům výživy přiřazována jiná výživová a zdravotní tvrzení kromě povolených. Tyto informace hovoří o obecných účincích jednotlivých složek, o kterých se dočtete v encyklopediích a naučné literatuře.
Všechny uvedené informace o výživových a zdravotních tvrzeních jsou souborem informací volně přístupných z domácích a zahraničních informačních zdrojů a nejsou důkazem o skutečném působení doplňků výživy případně jejich nutričních a léčivých účincích. Pokud chce spotřebitel přesné informace podložené odbornými a vědeckými studiemi je důležité seznámit se s nimi prostřednictvím všech dostupných odborných zdrojů. Možné pozitivní ale i nežádoucí účinky doplňku výživy je třeba před použitím vždy předem konzultovat se svým lékařem!

Hlíva obsahuje betaglukany a celou řadu vitamínů B, D, C, K, proteinů, sterolů, některé mastné kyseliny a stopové prvky chromu, mědi, železa, jódu, sodíku, selenu a zinku. Hlíva obsahuje také houbovou vlákninu, díky které se z těla uvolňují usazené škodliviny a má vliv na peristaltiku střev.

Doporučené dávkování
1 kapsle denně před jídlem zapít dostatečným množstvím tekutin (3dcl) 

990,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy