CZK

POLAR OMEGA 3 KRILL, 60 KAPSLÍ kod 1008

Hledáte vysoce kvalitní zdroj omega 3 mastných kyselin, ale vadí vám výrazná chuť nebo vůně rybího oleje? Tyto kapsle, menší než je obvyklé u rybích doplňků stravy, z rychle rostoucího mořského planktonu, jsou zcela bez rybího zápachu a přesto velmi účinné! Obsahují přírodní astaxantin, který pomáhá udržet dlouhodobou čerstvost a stabilitu omega 3 mastných kyselin. Vysoká biologická dostupnost ve fosfolipidové formě se postará o cílenou distribuci do příslušných tkání srdce, mozku, očí, kloubů a dalších orgánů. 

 • Vysoce kvalitní olej z antarktického krillu - krunýřovky krillové (Euphausia superba) žijící v čistém prostředí Antarktického oceánu.*
 • Jedna kapsle obsahuje vysokou dávku 590 mg vysoce čistého, za studena extrahovaného filtrovaného krillového oleje, který byl očištěn od nežádoucích mořských solí a triglyceridů za účelem získání kvalitnějších EPA a DHA, které jsou pro organismus okamžitě biologicky dostupné.
 • Pro výrobu je využita technologie ECO Harvesting Technology, díky které jsou zachovány všechny cenné složky krillu.
 • Díky šetrnému chytání krilu je účinně zabráněno nežádoucím úlovkům (dodržovány přísně omezené rybolovné kvóty krillu).
 • Olej z krunýřovky krillové přirozeně obsahuje také prospěšné fosfolipidy, cholin a astaxanthin.
 • Omega 3 jsou v NEOBOTANICS OMEGA 3 KRILL PRO oleji převážně vázány na fosfolipidy. Tato unikátní fosfolipidová struktura zajišťuje lepší využití mastných kyselin EPA a DHA a jejich cílenou distribuci přímo do příslušných tkání srdce, mozku, očí, kloubů a dalších orgánů. Dle provedených klinických studií stačí užívat menší množství omega-3 mastných kyselin ve formě fosfolipidů, které organizmus umí efektivněji biologicky využívat oproti omega-3 mastným kyselinám rybího původu (triglyceridová struktura).
 • Menší rozměr kapslí než je obvyklé u rybích doplňků stravy.
 • Astaxanthin, který se přirozeně vyskytuje v krillovém oleji pomáhá udržet dlouhodobou čerstvost a stabilitu omega 3 mastných kyselin.

*Krunýřovka krillová je druhem planktonu hojně se vyskytující v oceánech kolem Antarktidy. Živí se mořskými řasami, které produkují omega-3 mastné kyseliny. Ty se pak v jejich tělech akumulují a jsou následně extrahovány ve formě oleje. Řasy jsou také přirozeným zdrojem astaxanthinu, který propůjčuje oleji jeho typickou červenou barvu. Vzhledem k tomu, že Antarktický krill roste velmi rychle, stojí na samotném dně potravního řetězce a vyskytuje se pouze v nejčistších vodách Antarktidy, není ohrožen zvýšenou koncentrací nahromaděných kontaminantů, kterou jsou ohroženy mořské ryby (a tedy i potenciálně produkty z rybího oleje).

Na co bychom si při výběru omega 3 NMK měli dávat pozor?

Kvůli možné kontaminaci ryb bychom si měli vybírat pouze ty nejkvalitnější výrobky, v kterých jsou obsažené omega 3 NMK získávány pouze z volně žijících ryb, které nejsou uměle a tepelně zpracované. Anebo můžeme využít omega 3 z jiných zdrojů než jsou ryby, které jsou více šetrnými k životnímu prostředí a bez případné kontaminace, například antarktický kril.

Měli bychom vybírat krilový olej, ve kterém jsou omega 3 NMK vázány na fosfolipidy, které zaručují lepší využití mastných kyselin EPA a DHA, a jejich cílenou distribuci přímo do příslušných tkání. Pak je organismus schopen omega 3 NMK efektivněji biologicky využívat, než je tomu u doplňků stravy rybího původu.

Obsah balení: 60 kapslí/ 50 g (30 dávek)

Složení: Olej z krunýřovky krillové (Euphausia superba) – korýš, hovězí želatina, zvlhčující látky (glycerol a sorbitol), voda, aroma (ethylvanilin).

VÝŽIVOVÉ HODNOTY
Denní dávka 2 kapsle
Olej z antarktického krillu 1,5 g (2,0 %)
Omega 3 318 mg
DHA (kyselina dokosahexaenová) 82 mg
EPA (kyselina eikosapentaenová) 178 mg
Mořské fosfolipidy 660 mg
Cholin 82 mg
Astaxanthin 100 mcg

Povolená zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU:

Dle současné legislativy EU nejsme oprávněni uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního, nebo léčebného účinku. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

DHA má povolená následující zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU - pokud je ve 100g a 100 kcal obsah DHA alespoň 40 mg:

 • přispívá k udržení normální činnosti mozku, při příjmu 250 mg DHA denně
 • přispívá k udržení normálního zraku, při příjmu 250 mg DHA denně
 • k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi, při příjmu 2g DHA denně

DHA + EPA mají povolená následující zdravotní tvrzení dle platných nařízení EU - pokud je ve 100g a 100 kcal obsah DHA alespoň 40 mg:

 • hraje roli pro udržení správné hladiny krevního tlaku, při příjmu 3g DHA denně
 • přispívají k udržení normální hladiny triglyceridů v krvi, při příjmu 2g DHA denně
 • přispívají k normální činnosti srdce, při příjmu 250 mg DHA denně

Doporučená denní dávka:

Dospělí: 2 tobolky denně.

Není určeno pro děti do 3 let. Těhotným a kojícím ženám doporučujeme konzultovat celkové množství příjmu omega-3 se svým ošetřujícím lékařem či v naší odborné poradně poradna@puravia.cz.

Země původu: Česká republika

Skladování: Skladujte v původním obalu, v suchu při teplotách 5-25°C. Ukládejte mimo dosah dětí.

Upozornění: Jedná se o doplněk stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí. Produkt neslouží jako náhrada pestré stravy. Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr. Doba expirace vyznačena na obalu.


690,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy