CZK

Zinek a Selen Komplex 90 kapslí kod 1901

Toužíte po krásných vlasech, silné imunitě, plodnosti a spoustě energie? Představujeme vám náš nový komplex minerálů v chelátové formě. Tato forma je bezpečná a nabízí vám tu nejlepší vstřebatelnost. Doplňte tělu důležité stopové prvky - zinek, selen a měď! Vegan-friendly, GMO free, bez balastu - CLEAN Label přímo z rukou našich odborníků.

 • Organická forma zinku, selenu a mědi s vysokou biologickou dostupností, abyste minerály mohli využít na maximum.
 • Všechny minerály patří mezi základní mikronutrienty a společnými silami podporují normální funkci imunity, reprodukčního systému, metabolismu (měď, zinek) a krásu vlasů i nehtů.
 • Čistý Clean label produkt z dílny Puravia LABS bez syntetický plnidel.
 • Skvěle vstřebatelné díky chelátové formě obsažených minerálů.
 • Bez lepku a laktózy.
 • GMO free.
 • Vhodné i pro vegany.

Zinek & Selenium je dalším členem Puravia Labs rodiny. Strávili jsme nad ním mnoho času a ladili jeho výsledné složení. Teď je konečně tu a my vám představujeme unikátní komplex antioxidantů v podobě kombinace zinku, selenu a mědi. Tyto stopové prvky bohužel tělo neumí samo syntetizovat, a proto je potřebujeme přijímat ze stravy, případně doplnit suplementací v podobě kvalitních doplňků stravy.

Jak poznat kvalitní doplňky stravy?

Za nás je to organická forma minerálů a čistota složení (žádná syntetická plnidla, konzervanty, zbytečná chemie). Organická forma (chelát) nedráždí zažívání a tělo s ní nemá tolik práce jako s anorganickými variantami. I díky tomu umí tuto formu minerálů zužitkovat na maximum, čímž šetří nejen peníze, ale i vaše játra.

Přemýšlíte, jestli je zinek & selen & měď pro vás?

Kombinaci selenu, mědi a zinku v chelátové formě ocení aktivní sportovci, lidé, kteří chtějí podpořit imunitní systém, mít krásné vlasy i pokožku. Nadšení budou ale i rodiče, kteří plánují miminko a chtějí pro něj už v základu to nejlepší.

Žijete aktivně a užíváte si, když máte energii?

Zinek a měď se podílí na normální funkci energetického metabolismu. Co to znamená? Energetický metabolismus je proces výroby energie v těle z živin, které zkonzumujeme. Zkrátka, aby tělo mohlo využí energii z jídla, které sníte, musí ji z živin nejprve získat a naporcovat na menší polínka. Tato polínka pak využije, až budete zrovna usilovně přemýšlet, nebo šlapat v kopcích. Sportovci navíc ocení, že měď podporuje normální přenos železa v těle, protože trénink jim pak půjde snáz. Zinek přispívá k optimální syntéze bílkovin, takže i po tréninku se budou cítit dobře a regenerace bude příjemnější.

Chcete podpořit imunitní systém?

Selen, měď i zinek jsou stopové prvky, které podporují normální funkci imunity. Tím to ale nekončí. Toto funkční minerální trio má skvělou antioxidační kapacitu, protože přispívají k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Krásné vlasy, nehty i pleť

Zinek je jedničkou pro vaši krásu, protože přispívá nejen k udržení optimálního stavu kostí a zraku, ale také je důležitý pro zářivou pokožku a nádherné vlasy. Měď se dokonce částečně postará i o přirozenou pigmentaci vlasů, šedin se tedy bát nemusíte.

Plánujete miminko a je pro vás důležitá hormonální rovnováha?

Prekoncepční péče je velmi podstatnou součástí vědomého plánování rodičovství a my jsme rádi, že v posledních letech se daří toto téma dostat i mimo bublinu naturopatů a funkčních specialistů. Nestačí se jen ptát, jak srovnat hormony a podpořit plodnost. Už v rámci prekoncepce můžeme ovlivnit normální syntézu DNA a správný proces dělení buněk.Pokud tedy plánujete miminko, věříme, že oceníte kombinaci zinku a selenu. Selen podporuje mužskou plodnost, protože přispívá k normální tvorbě spermií (spermatogenezi) a podporuje optimální činnost štítné žlázy. Přidejte k tomu zinek, který přispívá k normální mužské i ženské plodnosti a podporuje reprodukci. U mužů navíc podporuje normální hladiny testosteronu.

Chelátová forma minerálů

Zinek je po hořčíku druhým nejhojnějším minerálem v těle. Přispívá k normální činnosti imunitního systému, například tím, že se ovlivňuje vývoj imunitních buněk, a přispívá k normální syntéze DNA a dělení buněk. Je to také antioxidant, který se podílí se na ochraně buněk před oxidativním stresem. V našem komplexu ho najdete ve formě bisglycinátu, což je nejlépe využitelná forma zinku, po které vám nebude špatně (jako tomu může být u jiných forem).

Přírodní zdroje zinku jsou hovězí maso, hrách, ústřice, houby, fazole, pistácie, kešu a dýňová semínka.

Selen je v našem těle důležitý pro mnoho biochemických reakcí, ve kterých funguje jako kofaktor. Zároveň je klíčovou složkou jednoho z antioxidačních systémů v těle. Ve formě selenomethioninu je selen vázaný na methionin, což z něj dělá velmi bezpečnou formu, která má navíc bezkonkurenční vstřebatelnost.

Měď se v těle účastní mnoho procesů, často funkčně spolupracuje se zinkem a železem. Ve své běžné formě není pro tělo dobře vstřebatelná a nemusí vám po ní být dobře. Ve formě citrátu měďnatého ale prochází zažíváním bez problému a líp se vstřebává. V praxi to znamená, že vás po něm nebude bolet žaludek a tělo vstřebá mědi daleko více.

CLEAN LABEL jako značka nejvyšší kvality, čistoty a vstřebatelnosti

Účinky doplňků stravy ovlivňuje nejen samotné složení produktu, ale také způsob zpracování jednotlivých složek. Co je pro nás důležité?

V PURAVIA LABS využíváme výrobní procesy, které jsou šetrné k surovinám a pomáhají tak uchovat maximum výživových látek. Ve složení CLEAN LABEL produktů nenajdete žádná aditiva, geneticky modifikované suroviny, průmyslově zpracované cukry, ani žádné další balastní látky. Mezi naše kritéria patří přísné dodržení limitů pro obsah pesticidů, herbicidů, plísní a těžkých kovů.

Obsah balení: 90 kapslí (90 dávek)Složení:Zinek bisglycinát, měď (citrát měďnatý), selen (selenomethionin), vláknina inulin z kořene čekanky (Cichorum intybus), veganské kapsle z hydroxypropylmethylcelulózyTABULKA NUTŘIČNÍCH HODNOT:Složení Množství v 1 kapsli RHP*
Biglycinát zinku 12 mg 120 %
Citrát měďnatý 1 mg 100 %
Selenomethionin 150 mcg 273 %
* RHP - referenční hodnota příjmuZdravotní tvrzení:Dle současné legislativy EU nejsme oprávněni uvádět podrobnější informace, které by v nás mohly vzbudit dojem zdravotního, nebo léčebného účinku. Nesmíme již uvádět ani vědeckými výzkumy prokázané účinky, pokud se nejedná o farmaceutickou firmou registrovaný lék.

KRÁSA & PLODNOST & METABOLISMUS & IMUNITA

Zinek:

 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu kyselin a zásad.
 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů a makroživin.
 • Zinek přispívá k normální syntéze DNA.
 • Zinek přispívá k normálním rozpoznávacím funkcím.
 • Zinek přispívá k normální plodnosti, reprodukci a hladin testosteronu.
 • Zinek se podílí na procesu dělení buněk.
 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu mastných kyselin.
 • Zinek přispívá k normálnímu metabolismu vitaminu A.
 • Zinku přispívá k normální syntéze bílkovin.
 • Zinek přispívá k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů, zraku a pokožky.
 • Zinek přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Zinek přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Selen:

 • Selen přispívá k normální spermatogenezi.
 • Selen přispívá k udržení normálního stavu vlasů a nehtů.
 • Selen přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Selen přispívá k normální činnosti štítné žlázy.
 • Selen přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Měď:

 • Měď přispívá k normální funkci imunitního systému.
 • Měď přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.
 • Měď přispívá k normálnímu energetickému metabolismu.
 • Měď přispívá k normální činnosti nervové soustavy.
 • Měď přispívá k udržení normálního stavu pojivových tkání.
 • Měď přispívá k normálnímu přenosu železa v těle.
 • Měď přispívá k normální pigmentaci vlasů a pokožky.

Doporučené dávkování:Dospělí a děti od 11 let: 1 kapsle denně po jídle. Obsah kapsle lze vsypat do jídla nebo smíchat se smoothie.V případě potřeby můžete konzultovat užívání zdarma v naší poradně: poradna@puravia.czUpozornění: Doplněk stravy neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Není vhodné pro děti do 10 let včetně. Užití v těhotenství nebo při kojení konzultujte s lékařem. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Skladování: Uchovávejte na suchém, tmavém místě při pokojové teplotě.

399,00 Kč
nezahrnuje cenu dopravy