CZK

O vitálních houbách

MycoMedica je přední evropský výrobce širokého sortimentu produktů na bázi vitálních hub s ideálním podílem polysacharidů. Nabízíme kompletní sortiment společnosti Mycomedica ve formě koncentrovaných extraktů, tablet, sušených hub a tinktur. Mezi nejvyhledávanější produkty společnosti Mycomedica patří Mycomedica Cordyceps CS-4, Mycomedica Coriolus, Mycomedica Reishi, Mycomedica Hericium, Mycobaby dračí sirup a další.

Z pohledu čínské medicíny dokáží vitální houby posilovat jak Wei Qi (obrannou energii), tak Ying Qi (vyživující energii). Což znamená, že dokáží posilovat obranyschopnost našeho organismu vůči vnějším vlivům a zároveň dokáží posilovat a vyživovat naši vitalitu a životní sílu. Všechny vitální houby mají jedno společné, jsou to ohromné zdroje energie pocházející z celého souboru biologických a medicinálních látek (minerálů, stopových prvků či aminokyselin), jež jsou z fyziologicko-výživového hlediska životně důležité.

Vitální houby jsou takové malé zázraky přírody , které umí podporovat vitalitu člověka .Užívají se samostatně, případně v kombinaci se 2 až 3  dalšími houbami. Jejich účinky jsou poměrně  širokospektré. Dokáží posilovat naši vitalitu a schopnost adaptace a jsou schopné ovlivnit řadu procesů v našem těle.

Oproti tomu bylinky se používají výhradně jako specifické směsi několika bylin. 

Teprve jejich kombinací lze dosáhnout té správné synergické síly a efekt oproti houbám je více cílený.

U jednotlivých produktů bohužel nenajdete možnosti jejich použití. Současná legislativa EU toto zakazuje a to přesto ,že tradiční čínská medicína funguje po tisíce let a její účinky byly prokázány na bezpočtu pacientů. Zároveň nesmíme zmiňovat ani  terapeutické výsledky prokázané soudobými vědeckými studiemi. Věříme  ale  ve zdravý rozum vás zákazníků. Podrobné informace o bylinkách a houbách najdete na veřejně dostupných zdrojích na internetu.